Apple Arcade startuje 19 września. Nawet 100 gier na premierę. Znamy cenę abonamentu

Daniel Maikowski
Apple zdradził nowe szczegóły dotyczące Apple Arcade, płatnego serwisu, który da nam nieograniczony dostęp do gier na iPhone'a, iPada czy też Apple TV. Usługa wystartuje 19 września, a miesięczna opłata wyniesie 24,99 złotych. Arcade trafi również do Polski.
Zobacz wideo

Na platformie Apple Arcade w ciągu pierwszych kilku tygodni od premiery ma pojawić się ponad 100 gier. Apple podkreśla, że wielu z tych tytułów nie znajdziemy nigdzie gdzie poza usługą. Gigant z Cupertino podjął współpracę z takimi znanymi studiami, jak Konami, Capcom czy Annapurna Interactive.

Na wtorkowej konferencji Apple pokazał pierwsze z tytułów, które trafią do Apple Arcade. Zobaczyliśmy m.in. fragmenty gameplayu z "Frogger in Toy Town" (Konami) i "Shinsekai: Into Depths" (Capcom). Studio Annapurna zaprezentowało z kolei muzyczną grę "Sayonara Wild Hearts".

Oprócz tego w serwisie znajdziemy m.in. takie tytuły, jak: "Where Cards Fall", "The Pathless". "LEGO Brawls", "Hot Lava", "Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm" czy "Beyond a Steel Sky".

Nasz progres w każdej grze będzie zapisywany w chmurze. Oznacza to, że będziemy mogli rozpocząć zabawę na naszym iPhonie, a następnie kontynuować ją na iPadzie czy też MacBooku. Apple Arcade pozwoli na rozgrywkę zarówno w trybie online, jak również offline.

Apple Arcade już 19 września. Znamy cenę

Usługa Apple Arcade wystartuje 19 września i w dniu premiery ma być dostępna w ponad 100 krajach. Na tej liście jest też Polska. Cena miesięcznego abonamentu to 24,99 złotych. Z serwisu będziemy mogli korzystać wraz z pięcioma członkami naszej rodziny.

Na koniec dobra wiadomość: przez pierwszy miesiąc Apple Arcade będzie dostępne za darmo.

Więcej o: