Sega reaktywowała legendarną konsolę z lat 80. Wrócą również stare gry

Moda na retro dotknęła również branżę gier. Sega Genesis cieszyła się niezwykłą popularnością w latach 80. i 90. XX wieku. Konsola wraca na rynek, a wraz z nią dostępne będą legendarne gry, Sonic, Streets of Rage 2 czy Tetris.
Zobacz wideo

Sega zdecydowała się uderzyć w nostalgiczne tony. Japoński producent wypuścił na rynek znaną z lat 80. i 90. poprzedniego wieku 16-bitową konsolę Sega Genesis. Na podobny ruch zdecydowało się już wcześniej Nintendo, reaktywując NES-a oraz SNES-a. Wskrzeszenie legendarnych konsol był sprzedażowym hitem, którego najwyraźniej pozazdrościła Sega. 

Sega Mega Drive/Genesis do kupienia za 80 dolarów wraz z ponad 40 retro grami.

Sprzęt jest dostępny do kupienia za 79,99 dol i posiada 42 gry znane z przeszłości, w tym sztandarowe tytułu jak Sonic The Hedgehog, Street Fighter II oraz Earthworm Jim czy Tetris. Konsola posiada dwa proste kontrolery i może być podłączona do ekranu telewizora za pomocą USB. Co ciekawe, Sega nie zdecydowała się na odwzorowanie jej w 100 proc., gdyż obecna wersja jest mniejsza o 55 proc. od oryginału. 

Eksperci twierdzą, że powrót do starych konsol jest wyjściem ku potrzebom potrzebom starszych osób, którzy pamiętają je z czasów młodości. Powrót do retro nie powinien jednak w żadnym stopniu wpłynąć na rynek gier, gdyż stare konsole nie mają szans konkurować z najpopularniejszymi tytułami.

Sega Mega Drive pojawiła się na rynku w 1988 roku w Japonii oraz rok później w Stanach Zjednoczonych i Europie. Za oceanem funkcjonowała pod nazwą Sega Genesis. Sprzedała się w blisko 30 mln egzemplarza, przez lata uchodząc za najbardziej popularną konsolę do gier. W USA znacznie przebijała popularnością Nintendo. Jej produkcja zakończyła się w 1997 roku z powodów technologicznych i pojawienia się konsol 32-bitowych.

Więcej o: