Civilization 6 już niedługo pojawi się na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One

Civilization VI 22 listopada zadebiutuje na dwóch z trzech liczących się konsol na rynku, czyli PS4 i Xbox One. Sony zapowiedziało to na swoim wydarzeniu State of Play, w tym samym czasie dowiedzieliśmy się, że gra wyjdzie także na konsolę Microsoftu. Wraz z pełna wersją będzie można zakupić także dodatki.
Zobacz wideo

Grę można już kupować w przedsprzedaży za 209,99 zł. W ramach tej ceny dostaniemy DLC z wersji komputerowej, które pozwala grać Polakami, Australijczykami, Persami, Macedończykami oraz zawiera scenariusz z Wikingami. W wersji na PlayStation 4 będą ponadto cywilizacje Khmerów, Indonezyjczyków i Nubijczyków. Do podstawki można dokupić za 169,99 zł Pakiet rozszerzeń, który zawiera dobrze ocenione dodatki Rise and Fall oraz Gathering Storm.

 

Cywilizacja to kultowa produkcja, w którą grają miliony ludzi


Sid Meier's Civilization VI bo tak brzmi pełna nazwa gry, to turowa strategia. Przez niemal 3 dekady od premiery części pierwszej zgarnęła rzeszę fanów, które z każdą kolejną częścią się powiększa. W grze zarządzamy cywilizacjami, od epoki kamienia łupanego, aż do czasów eksploracji kosmosu. W popularną Civkę, można grać zarówno samemu jak i w trybie multiplayer. Na graczy czeka szereg scenariuszy, które opowiadają alternatywną historię Ziemi. Jeśli zdecydujemy się na rozgrywkę wieloosobową, to można grać przez internet lub w trybie hot seats, gdzie gracze po prostu zmieniają się przy komputerze po zakończeniu swojej tury. W serii Civilization możemy rozwijać najróżniejsze nacje i kształtować losy świata zgodnie z własnym pomysłem. Oczywiście jeśli tylko jesteśmy dobrymi strategami, którzy odpowiednim zarządzaniem potrafią podbić cały świat.


Szósta część Cywilizacji miała premierę w 2016 roku. Dotychczas można było grać na komputerach, urządzeniach mobilnych oraz konsoli Nintendo Switch.

Więcej o: