Destiny 2 za darmo na Steamie i konsolach. Gra przechodzi na częściowy model Free to Play

Od 1 października od godzin wieczornych będzie można grać w Destiny 2 za darmo. Już teraz można ściągnąć grę z serwisu Steam, a wersja do pobrania na konsole pojawi się wieczorem.
Zobacz wideo

Destiny 2, strzelanka od studia Bungie, będzie dostępna za darmo. To odpowiedź na popularność m.in. Fortnite’a, który również jest częściowo bezpłatny (kupować można różne zestawy, skórki etc.). W Destiny 2 płatne zostaną jedynie najnowsze dodatki, w tym zbliżająca się Twierdza Cieni. Gra w niektórych miejscach występuje z podtytułem - Destiny 2: Nowe Światło (ang. New Light). Na Steamie można już ściągać grę, trzeba tylko kliknąć w przycisk “pobierz grę wstępnie” i przygotować 80 GB wolnego miejsca na dysku. Na konsolę PlayStation 4 i Xbox One produkcję będzie można pobrać dzisiaj w godzinach wieczornych. 

Destiny 2: Nowe Światło nieco różni się od wersji płatnej. Większość elementów jednak zachowano 

Wersja Free to Play będzie okrojona względem pełnoprawnego Destiny 2. Dostępna będzie kampania podstawowa oraz scenariusze z dwóch rozszerzeń - z Klątwy Ozyrysa oraz StrategOS. Nie będzie można zagrać w wątek fabularny zeszłorocznego dodatku Porzuceni, ale w wersji darmowej zdecydowano się udostępnić innego jego elementy, m.in. tryb sieciowej rozgrywki PvPvE czyli Gambit, a także nowe mapy oraz bronie. Ponadto Nowe Światło pozwoli na grę we wszystkie Szturmy i Najazdy, które wyszły przed dodatkiem Porzuceni. Są to zadania grupowe dla 3 do 6 użytkowników, o zwiększonym poziomie trudności.  

 

Dostępna będzie również rywalizacja w Tyglu, czyli PvP. Bezpłatna wersja Destiny 2 będzie jednak objęta pewnym obostrzeniami. Gracze zarówno płatnego jak i darmowego wariantu będą rywalizować na tych samych playlistach, ale Ci drudzy nie będą mogli zdobyć części najlepszych legendarnych broni. 

Więcej o: