Marvel's Iron Man VR otrzymał datę premiery. Poznaliśmy także fabułę

Sony pokazało w internecie zwiastun Marvel's Iron Man VR, produkcji przeznaczonej dla okularów wirtualnej rzeczywistości. Z trailera dowiadujemy się o dacie premiery zaplanowanej na 28 lutego oraz o fabule gry.
Zobacz wideo

W trakcie New York Comic Con (NYCC) Marvel, studio komiksowe, razem z Sony pokazało nowy zwiastun Marvel’s Iron Man VR. Oprócz daty premiery poznajemy głównego przeciwnika Iron Mana oraz opis fabuły. Tony Stark będzie musiał pokonać tajemniczego Ducha, który sabotuje działania jego firmy. Po tym jak Stark Industries zrezygnowało z produkcji broni i opuściło przemysł militarny, ktoś atakuje fabryki i znowu wykorzystuje broń koncernu do zabijania ludzi. O Duchu wiemy jedynie, że jest kobietą, która miała w przeszłości jakąś styczność z Iron Manem. Stark musi zapobiec jej działaniom i o tym będzie traktować produkcja. Będzie można ją zakupić w dwóch wersjach – standardowej oraz deluxe. Droższy wariant daje dostęp do ścieżki dźwiękowej, czterech dekoracyjnych zbroi, 12 punktów rozwoju do wykorzystania w grze oraz unikatowy motyw na PlayStation 4.

 

Marvel’s Iron Man VR - produkcja wykorzystująca wirtualną rzeczywistość 

Dzięki okularom VR od PlayStation będziemy mogli poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście siedzieli w zbroi Iron Mana. Wirtualna rzeczywistość wydaje się idealna do wykorzystania w przygodach Tony’ego Starka. Potwierdza to widowiskowy trailer. Wszystkie wydarzenia obserwujemy oczami Iron Mana, który lata po niebie, ratuje samoloty promieniami ze swoich rąk, strzela rakietami. Całością sterujemy z użyciem dwóch kontrolerów Move. Zapewnia to dużą immersję i radość z gry, co potwierdzają głosy osób, które miały okazję testować produkcję podczas różnych targów. Można rzeczywiście poczuć się jak Iron Man. Sony mocno stawia od jakiegoś czasu na VR, wydając to kolejne produkcje obsługujące okulary wirtualnej rzeczywistości. Nowa era w grach wideo rozpoczęła się już na dobre.  

Więcej o: