Gry z PlayStation 4 niebawem na każdym smartfonie z Androidem. Koniec z monopolem Xperii

Sony pozwoli zagrać na PlayStation 4 z poziomu niemal dowolnego smartfonu z Androidem. Dotychczas, aby skorzystać z aplikacji PS4 Remote Play trzeba było wyposażyć się od telefon od Sony z linii Xperia... lub iPhone'a.

W chwili obecnej chcąc zagrać w jedną z "konsolowych" z poziomu urządzenia mobilnego możemy to zrobić instalując aplikację PS4 Remote Play. Dzięki niej gra zostanie bezprzewodowo wysłana na ekran laptopa, tabletu lub smartfona, a z rozgrywki można cieszyć się z dala od domu lub gdy telewizor (z podłączonym PS4) jest akurat zajęty.

>>> Studio Biznes, a w nim m.in. gra "Warsaw" i polski pojazd elektryczny:

Zobacz wideo

Gry z PS4 nie tylko na Sony Xperia

Początkowo aplikacja obsługiwała wyłącznie przenośną konsolę PS Vita - wsparcie dla kolejnych urządzeń dodawano z czasem. I tak Remote Play pojawiło się na komputerach z Windowsem, Macach, a nawet iPhone'ach i iPadach.

Cóż, smartfony z Androidem przez lata niby były wspierane, jednak były to wyłącznie urządzenia z linii Xperia produkowanej przez samego Sony. Japoński producent zrobił z tej funkcji swego rodzaju atut, którym nie mogli pochwalić się inni.

Xperia XZ2Xperia XZ2 fot. DM

Teraz Sony postawił jednak z owego atutu zrezygnować. Na blogu Japończyków znalazła się informacja, że z Remote Play będzie można skorzystać również na innych smartfonach z Androidem. Jedynym wymogiem, o którym wspomina Sony jest konieczność posiadania urządzenia z Androidem w wersji 5.0 lub nowszym, jednak raczej żaden gracz nie będzie miał problemu z jego spełnieniem.

PS4 Remote Play dla wszystkich w Google Play

Nowość nie jest jeszcze dostępna. Sony zamierza aktualizować aplikację na całym świecie w tym tygodniu. Możemy spodziewać się zatem, że z PS4 Remote Play znajdzie się w sklepie Google Play graczy nie korzystających z Xperii już najbliższych dniach.

Co więcej, Sony dodaje, że gracze będą mogli połączyć swoje pady DualShock 4 przez Bluetooth bezpośrednio do swoich smartfonów, co również jest sporym plusem. Producent przypomina, że do zdalnego grania z poziomu Androida konieczna jest aktualizacja oprogramowania konsoli do wersji 7.00 oraz podłączenie jej do internetu przewodowo za pomocą kabla LAN.

Czytaj też: Google alarmuje użytkowników telefonów od Samsunga, Huawei oraz Xiaomi - są narażone na atak

Więcej o: