iPhone 11. Pierwsi klienci już się skarżą. Nowy smartfon ma być wybitnie podatny na zarysowania

Od premiery nowego iPhone'a minął niewiele ponad miesiąc. Pierwsi użytkownicy już zgłaszają zastrzeżenia wobec urządzenia. Według nich ekrany w najnowszych smartfonach firmy Apple zarysowują się wyjątkowo szybko. Część użytkowników wskazuje na rysy pojawiające się już po pierwszych dniach użytkowania "jedenastki".
Zobacz wideo

Nowy model iPhone'a miał swoją premierę 10 września. Choć w sprzedaży jest od ok. trzech tygodni, jego użytkownicy już zgłaszają zastrzeżenia. Według ich opinii nowy smartfon od Apple'a jest wyjątkowo podatny na zarysowania, co jest dotkliwe w szczególności w przypadku ekranów.

iPhone 11 mocno się rysuje

Jak donosi serwis MSN, na forach wsparcia produktowego firmy Apple coraz więcej użytkowników zgłasza ten problem, a wątek z nim związany otrzymał już ponad 600 odpowiedzi od 25 września.

Szkło oznacza kompromis. Także dla iPhone'a 11

W nowych iPhone'ach 11, 11 Pro i 11 Pro Max zastosowano inne niż popularne wśród konkurencji szkło Gorilla Glass. Dla nowego smartfona od Apple'a firma Corning, twórca "goryla", zaprojektowała szkło na specjalne zamówienie. Jednak komponent szklany, szczególnie w przypadku eksploatowanych codziennie osobistych urządzeń, to często kwestia kompromisu. Jeśli jest odporne na zarysowania, to zazwyczaj jest dość kruche i na odwrót - wytrzymałe na uderzenia szkło zwykle jest podatne na zarysowania.

Tak wydaje się też być w przypadku iPhone'a 11. Tym bardziej, że zdecydowana większość zastrzeżeń zgłaszanych przez użytkowników zgłasza uwagi wobec zarysowań, a nie - jak miało to miejsce w poprzednich generacjach smartfona - podatność na pęknięcia ekranu.

Apple testował szkło, ale kupcie etui

Szkło skrywające w iPhone 11 wyświetlacz Liquid Retina oraz Super Retina XDR w modela Pro i Pro Max było testowane przez Apple'a i zapowiadane jako najmocniejsze jakiego do tej pory użyto w smartfonach firmy z Cupertino. W to akurat, podobnie jak w wytrzymałość mechaniczną ekranów, trudno wątpić. Pamiętajmy jednak, że testy sprzętu w warunkach projektowych zwykle różnią się od trudnych do przewidzenia skutków codziennego użytku. Warto więc pomyśleć o etui dla swojego iPhone'a 11, bo koszt wymiany ekranu w nowych smartfonach może mocno uderzyć w nasz portfel.

Więcej o:
Komentarze (25)
iPhone 11. Pierwsi klienci już się skarżą. Nowy smartfon wybitnie podatny na zarysowania
Zaloguj się
 • wymagany_login

  Oceniono 27 razy 11

  Co to w ogóle za problem? Kupcie sobie drugi! Nie stać was?

 • rasta-mw

  Oceniono 11 razy 5

  Wystarczy kupić folię za 10 zł lub trochę droższe szkiełko i po problemie, no chyba że kupując nowego iphone spłukałeś się do zera, wtedy lepiej nie wychodzić z domu z telefonem i trzymać go w pudełku, tylko co to za szpan?

 • system-09

  Oceniono 13 razy 5

  Jak to zwykle u Apple. Winny jest użytkownik, nie producent.

 • farcry3

  Oceniono 23 razy 5

  Bo to ma kosztować, a nie być trwale. Nawet jakbym wydalał pieniędzmi to bym tego nie kupił za taką cenę.

 • snook70

  Oceniono 19 razy 1

  Kupiliśta gó... to macie. Tak ma być, musi się szybko popsuć.

 • karamusstafa

  0

  Niech wypuszczą dedykowaną podstawkę do tego modelu za sto albo i pięćset dolarów.

 • habib78

  Oceniono 20 razy 0

  jestem 'szczęśliwym' posiadaczem iphone. Dostałem służbowego.
  Używam od lat 4 (2 telefon). Pierwszy, upadek i pajączek na ekranie. W tym od razy szkło hartowane i gumka.
  Ogólnie kompletnie nie ogarniam co jest tak fascynującego w tym telefonie.
  Ok, aparat jest niezły. Ale reszta?
  Czysta religia.

  Zaobserwowaliście, że użytkownicy Iphona, pod żadnym pozorem nie zmieniają dzwonka fabrycznego? Ja złamałem konwenanse i to zrobiłem. Ale to jest mega zabawne kiedy np. na lotnisku, słychać tuttututut ttutu tut. I 15 osób się łapie za telefon.

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 0

  iPhone sie rysuje jak sie go rysuje.

 • Daniel Kepinski

  Oceniono 1 raz -1

  Aj tam kiepska jakość wykonania x też się rysuje jak tel za 400zl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX