iPhone 11. Pierwsi klienci już się skarżą. Nowy smartfon ma być wybitnie podatny na zarysowania

Od premiery nowego iPhone'a minął niewiele ponad miesiąc. Pierwsi użytkownicy już zgłaszają zastrzeżenia wobec urządzenia. Według nich ekrany w najnowszych smartfonach firmy Apple zarysowują się wyjątkowo szybko. Część użytkowników wskazuje na rysy pojawiające się już po pierwszych dniach użytkowania "jedenastki".
Zobacz wideo

Nowy model iPhone'a miał swoją premierę 10 września. Choć w sprzedaży jest od ok. trzech tygodni, jego użytkownicy już zgłaszają zastrzeżenia. Według ich opinii nowy smartfon od Apple'a jest wyjątkowo podatny na zarysowania, co jest dotkliwe w szczególności w przypadku ekranów.

iPhone 11 mocno się rysuje

Jak donosi serwis MSN, na forach wsparcia produktowego firmy Apple coraz więcej użytkowników zgłasza ten problem, a wątek z nim związany otrzymał już ponad 600 odpowiedzi od 25 września.

Szkło oznacza kompromis. Także dla iPhone'a 11

W nowych iPhone'ach 11, 11 Pro i 11 Pro Max zastosowano inne niż popularne wśród konkurencji szkło Gorilla Glass. Dla nowego smartfona od Apple'a firma Corning, twórca "goryla", zaprojektowała szkło na specjalne zamówienie. Jednak komponent szklany, szczególnie w przypadku eksploatowanych codziennie osobistych urządzeń, to często kwestia kompromisu. Jeśli jest odporne na zarysowania, to zazwyczaj jest dość kruche i na odwrót - wytrzymałe na uderzenia szkło zwykle jest podatne na zarysowania.

Tak wydaje się też być w przypadku iPhone'a 11. Tym bardziej, że zdecydowana większość zastrzeżeń zgłaszanych przez użytkowników zgłasza uwagi wobec zarysowań, a nie - jak miało to miejsce w poprzednich generacjach smartfona - podatność na pęknięcia ekranu.

Apple testował szkło, ale kupcie etui

Szkło skrywające w iPhone 11 wyświetlacz Liquid Retina oraz Super Retina XDR w modela Pro i Pro Max było testowane przez Apple'a i zapowiadane jako najmocniejsze jakiego do tej pory użyto w smartfonach firmy z Cupertino. W to akurat, podobnie jak w wytrzymałość mechaniczną ekranów, trudno wątpić. Pamiętajmy jednak, że testy sprzętu w warunkach projektowych zwykle różnią się od trudnych do przewidzenia skutków codziennego użytku. Warto więc pomyśleć o etui dla swojego iPhone'a 11, bo koszt wymiany ekranu w nowych smartfonach może mocno uderzyć w nasz portfel.

Więcej o: