Galaxy Fold zadebiutuje w Polsce w piątek, a Samsung już myśli o ekranie holograficznym

W piątek polską premierę ma Samsung Galaxy Fold, pierwszy składany smartfon koreańskiej firmy. Największy producent urządzeń z Androidem na świecie nie zwalnia jednak tempa i już w przyszłym roku może pokazać rewolucyjny ekran holograficzny.

Po latach zastoju technologicznego w branży smartfonów, gdy największą rewolucją było pojawienie się notchy, firmy znowu zaczęły ze sobą rywalizować na tym polu. Samsung w ostatnich miesiącach ścigał się z Huawei’em, o to, kto jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży smartfon z elastycznym wyświetlaczem. Obie firmy przekładały premiery swoich urządzeń i ostatecznie to Samsung wygrał wyścig i wprowadził Galaxy Folda do sklepów. Huawei Mate X według najnowszych plotek ma mieć premierę jeszcze w tym miesiącu. Produkt Koreańczyków trafi do polskich sklepów już w piątek. W cenę 9000 zł wliczone są słuchawki oraz kevlarowe etui. Sprzęt jednak nadal jest narażony na uszkodzenia, o czym świadczą szkolenia w USA, obligatoryjne przy zakupie Samsunga Galaxy Fold. Niedawno swoje składane urządzenie zapowiedziała także Motorola.  

Samsung zaprezentuje holograficzny ekran przy premierze Galaxy S11?

Według plotek holograficzny ekran od Samsunga miałby pojawić się jako nakładka do nowego modelu flagowca Koreańczyków. Ten zostanie zaprezentowany w okolicach lutego 2020 roku. Wyświetlacz ten może przypominać etui na smartfon Galaxy One (to urządzenie, o którym nic nie wiadomo), zbliżone do idei Flip Cover. Informacje te płyną w związku z patentem złożonym przez Samsunga, do którego poniższą wizualizację przygotował serwis Let’s Go Digital. 

embed


Nakładka występowałaby w dwóch wersjach: wcześniej wspomnianego etui oraz stacji dokującej, gdzie szybka miałaby pełnić formę specjalnego ekranu. Na holograficznej szybce możliwe byłoby wyświetlanie dodatkowych treści, jak powiadomienia oraz sterowanie nimi. Samsung nie odniósł się do tych doniesień. Jeśli jednak ich premiera ma rzeczywiście zbiegać się z tą Galaxy S11, to już niedługo powinno pojawić się więcej informacji nt. holograficznych ekranów.  

Więcej o: