HBO Go podrożeje od końca listopada. W zamian ma pojawiać się więcej tytułów

HBO GO od następnego okresu rozliczeniowego będzie droższe. Z dniem 21 listopada za dostęp do usługi zapłacimy 5 zł więcej niż dotychczas. W zamian na platformie ma pojawiać się więcej amerykańskich i europejskich produkcji.
Zobacz wideo

Dotychczas za dostęp do HBO Go trzeba było zapłacić 19,90 zł za każdy miesiąc. Od 21 listopada cena ta skoczy do 24,90 zł miesięcznie. Nie zmieniają się zasady bezpłatnego trialu. Darmowy okres próbny wciąż będzie trwał siedem dni, po których nowi użytkownicy będą płacić zgodnie z nowym cennikiem. Firma uzasadnia decyzję wprowadzeniem do oferty w naszym kraju większej liczby amerykańskich produkcji HBO jak "Watchmen". Coraz większe nakłady idą także na produkcje europejskie, w tym m.in. na polskie seriale. Już niedługo HBO ma pokazać trzeci sezon rodzimego hitu “Wataha”. W związku z rosnącymi kosztami produkcji oraz zakupem licencji na kolejne tytuły, platforma zdecydowała się podnieść cenę adekwatnie do wydatków.

HBO GO to wiodąca platforma VOD

Obok Netflixa i Amazona Prime, HBO GO to najważniejszy gracz na rynku streamingu filmów i seriali. Niedługo w tej stawce może namieszać Disney+, chociaż start platformy rozczarował szefostwo. HBO nie chce stać z założonymi rękoma i przyglądać się zmianom na rynku, dlatego zaplanowało uruchomienie usługi HBO Max. Obecnie na jedynej platformie streamingu od HBO znajduje się około 800 filmów i 200 seriali. Nowa usługa ma być rozszerzona o klasyczne produkcje jak "Czarnoksiężnik z krainy Oz" czy "Obywatel Kane" oraz o seriale, wśród których znajdą się wszystkie odcinki "Przyjaciół".

Start platformy przewidziano na wiosnę 2020 r. Serwis od początku swojego działania ma oferować 10 000 godzin materiałów wideo. Szefowie HBO nie uważają, że będzie to konkurencja dla HBO GO. HBO Max ma być uzupełnieniem podstawowej usługi. Pierwsze pokazy zaplanowano na 29 października. Niestety na razie nie ma planów wprowadzenia platformy w Europie.

Więcej o: