Unia Europejska rozdaje darmowe bilety na podróż w konkursie dla osiemnastolatków

Unia Europejska organizuje kolejną edycję konkursu DiscoverEU. Każdy obywatel UE, który skończył 18 lat w 2019 roku ma szansę wygrać bilet na podróż po Europie. Do rozdania jest co najmniej 20 tys. biletów.

DiscoverEU to konkurs, którego pomysłodawcą był Parlament Europejski i w którym można wygrać bilety na podróż po Europie. Skierowany jest do młodych ludzi, którzy uzyskali w tym roku pełnoletność - wiek 18 lat jest powszechnie uważany, za moment wejścia w dorosłość. Przekroczenie tej granicy oznacza przyznanie pełni praw przysługujących obywatelom Unii Europejskiej, co umożliwia im samodzielne podróżowanie. UE chciałaby, by młodzi ludzie podróżując mogli poznać różnorodność Europy, jej dziedzictwo kulturowe i historię. Jak można przeczytać na stronie dedykowanej konkursowi, inicjatywa ma pomóc w nawiązaniu kontaktów z mieszkańcami całego kontynentu, a w konsekwencji lepsze poznanie siebie.

Unia Europejska rozdaje za darmo bilety na podróż po Starym Kontynencie

Żeby dostać bilety, wystarczy wziąć udział w prostym konkursie. Szansę na zdobycie darmowego bilety są naprawdę duże. W zeszłym roku Unia Europejska rozdała 50 tys. darmowych biletów. Na tegoroczną edycję przygotowano ich co najmniej 20 tys., ale na stronie widnieje napisane jest, że informacje są tymczasowe i mogą zostać zmienione do dnia rozpoczęcia konkursu. Będzie prowadzona także lista rezerwowa, więc zwiększenie puli biletów jest dość realną opcją.

>>Podróżować można na różne sposoby, ale konieczny jest środek transportu. Na przykład samochód na abonament:

Zobacz wideo

Żeby dostać darmowy bilet od Unii Europejskiej, trzeba skończyć 18 lat w okresie od 1 stycznia 2019 do 31 grudnia 2019 roku oraz być obywatelem UE. Jeśli spełniamy te warunki, trzeba zaplanować podróż, która będzie trwała od jednego do 30 dni, w trakcie których odwiedzimy przynajmniej jeden kraj członkowski UE. Trzeba także być gotowym do zostania ambasadorem akcji, ponieważ jednym z jej elementów jest relacjonowanie podróży w social mediach oraz oznaczenie jej hashtagiem #DiscoverEU. Jeśli odhaczone zostały wszystkie powyższe punkty, to w okresie od 7 listopada do 28 listopada 2019 r. na stronie konkursowej, należy odpowiedzieć na pięć pytań zamkniętych oraz jedno dodatkowe. Zwycięzców wybierze komisja, która ogłosi wyniki między 8 a 23 stycznia 2020 roku.

Do konkursu można zgłaszać się indywidualnie lub w maksymalnie pięcioosobowych grupach. Bilety umożliwią podróż po Europie w terminie od 1 kwietnia do 31 października przyszłego roku.

Więcej o: