Elektroniczny różaniec eRosary wszedł do Polski. Kosztuje ponad 400 zł!

Do sprzedaży w Polsce trafił elektroniczny różaniec. Urządzenie od Watykanu można zaliczyć do rodziny produktów smart. Pomoże w modlitwie i utrzymaniu zdrowia.

Watykan od jakiegoś czasu próbuje uczynić Kościół Katolicki bardziej współczesnym i przystosowanym do obecnych realiów świata technologii. Zapowiedziano już start VatiVision, czyli specjalnej platformy streamingowej, na której pokazywane będą produkcje z chrześcijańskim przesłaniem. Oprócz tego Stolica Apostolska do końca roku ma zrezygnować ze sprzedaży jednorazowego plastiku. Papież Franciszek swoimi zmianami wprowadza Kościół w XXI wiek i nie zamierza przestać.

W Polsce do sprzedaży wszedł elektroniczny różaniec eRosary

Pomysł pochodzi od samego papieża. Rozpoczął on inicjatywę ClickToPray, w ramach której Pope’s Worldwide Prayer Network opracowało aplikację z codziennymi modlitwami. Teraz firma GadgeTek, która należy do Acera, stworzyła dla Watykanu elektroniczny różaniec, łączący się z tą aplikacją. eRosary dotąd można było kupić na stronie Watykanu i Amazonie, a teraz trafił do Polski. W Acer Store można nabyć go za 449 zł.

embed

Urządzenie w zasadzie działania najbardziej zbliżone jest do smartbandów. eRosary umożliwia mierzenie kroków i ustalanie dziennych celów aktywności fizycznej. Najistotniejsze są jednak funkcję związane z modlitwą. Elektroniczny różaniec to nie tylko ładnie wyglądający gadżet w formie bransoletki, a naprawdę sprytne urządzenie, które modlitwę wprowadza na wyższy poziom.eRosary łączy się z aplikację ClickToPray na systemy Android oraz iOS. Możemy aktywować te funkcję wykonując znak krzyża.

embed

Aplikacja zawiera liczne modlitwy i objaśnienia, które wprowadzają nas w cały proces. Pozwala to lepiej zrozumieć i wczuć się w modlitwę. Dostępne są: standardowa modlitwa różańcowa, różaniec kontemplacyjny oraz tematyczny. Baza modlitw ma być rozszerzana, a tematyczne wersje będą pojawiały się w zależności od świąt i różnych wydarzeń. Ponadto eRosary zbiera informacje na temat częstotliwości naszej aktywności i może prezentować je w formie różnorodnych statystyk.

>>Korzystamy z auta, jakbyśmy byli właścicielem, ale przegląd i serwis nas nie obchodzą. Jak działa abonament?

Zobacz wideo
Więcej o: