Diablo 4 zadebiutuje za rok na PC, PlayStation 5 i Xbox Scarlett. Na początek pięć postaci do wyboru

Użytkownik Reddita Gorelight kilka miesięcy temu opublikował potężną dawkę informacji na temat Diablo 4, a część z nich się potwierdziła. Inne ciekawe punkty dotyczą tego, kiedy i na jakie konsole pojawi się gra oraz jakimi postaciami będzie można grać.
Zobacz wideo

Diablo 4 zostało zapowiedziane na BlizzCon 2019 na początku listopada. Blizzard zdradził, że gra będzie bardziej mroczna, historię będą dotyczyły zwykłych ludzi, nad czym czuwa Sebastian Świderski, który wcześniej pracował jako dyrektor kreatywny w CD-Projekt. Dowiedzieliśmy się także, że gra będzie miała elementy sieciowe, pojawiły się nawet gameplay'e, ale producent nie odkrył wszystkich kart. Okazuje się, jednak że o tym wszystkim na reddit’cie pisał już w lipcu tego roku użytkownik Gorelight. Spora część jego przewidywań się potwierdziła, dlatego w ostatnich dniach zyskał na wiarygodności a jego post na popularności.

Z informacji, które podał można wyczytać, że na jednej planszy znajdzie się nawet 100 graczy, którzy będą mogli między sobą wymieniać złoto, elementy do wytwarzania ekwipunku oraz samo wyposażenie. System umiejętności ma być unikalny i bazujący na grach Path of Exile, Grim Dawn oraz Wolcen. Blizzard oficjalnie zaprezentował postaci Druida, Barbarzyńcy i Czarodziejki. Kolejnymi bohaterami, którzy mają się pojawić przy premierze według Gorelight ma być Amazonka i Paladyn. Ponadto w dodatkach gracze otrzymają możliwość sterowania Nekromantą. Aktualizacje mają być darmowe i oprócz wprowadzenie nowych klas postaci, usprawnią samą rozgrywkę. Cała produkcja ma być resetem serii opowiadając wtąek fabularny od nowa. Podobny zabieg zastosowano przy okazji zeszłorocznej premiery God of War, przenoszącej Kratosa do Skandynawii. Dzięki temu ma być możliwe połączenie klasycznych elementów ze współczesnymi rozwiązaniami.

Diablo 4 wyjdzie na PC, Playstation 5 i Xbox Scarlett

Gorelight podaje też, że gra trafi na konsole nowej generacji oraz PC. Premiera Diablo 4 ma odbyć się pod koniec 2020 lub na początku 2021 roku. Pierwszy testy rozpoczną się w przyszłym roku. Blizzard miał także plany stworzenie wersji remaster Diablo 2, ale ostatecznie je porzucono.

Więcej o: