Facebook usunął 5 mld fałszywych kont.  Wzrasta liczba treści zakazanych w serwisie społecznościowym

Facebook sukcesywnie usuwa fałszywe konta. Po trzech kwartałach 2019 roku ich liczba wzrosła do 5 mld. Serwis Marka Zuckerberga musi również zmagać się z zakazanymi treściami - informuje spidersweb.pl.
Zobacz wideo

Każda z osób korzystających z najpopularniejszego medium społecznościowego na świecie spotkała się z fałszywymi kontami. Okazuje się, że są one prawdziwą plagą tego serwisu. W III kwartałach 2019 r. Facebook usunął 5 miliardów kont i 50 milionów postów.

Facebook masowo usuwa fałszywe konta. W serwisie pojawia się coraz więcej zakazanych treści

Tylko w III kwartale br. algorytm serwisu wykrył i doprowadził do wykasowania 1,7 mld fałszywych kont. Co ciekawe, znaczna większość z nich była usuwana tuż po ich powstaniu. Facebook od pewnego czasu walczy z "fałszywkami", ale przypomina to wojnę z wiatrakami. Jeśli serwis utrzyma obecne tempo usuwania kont, na koniec roku ich liczba wyniesie ponad 7 mld. Tyle wynosi łączna populacja ludzi na świecie.

>>>Czytaj także: YouTube na wojnie z mową nienawiści. W trzy miesiące usunął 17 tys. kanałów i miliony komentarzy

Medium społecznościowe musi walczyć również z zakazanymi treściami, których z roku na rok przybywa. W III kwartale br. algorytm wykrył aż 11,6 mln postów przedstawiających wykorzystywanie seksualne bądź nagość dzieci. Niewiele mniej na Facebooku można znaleźć postów zawierających tzw. mowę nienawiści (7 mln), a także namawiających do samobójstwa, których w III kwartale było 2,5 mln. 

Facebook coraz poważniej zajmuje się tematem bezpieczeństwa

Afera dotycząca wycieku danych osobowych użytkowników Facebooka sprawiła, że firma coraz poważniej zaczęła podchodzić do tematu bezpieczeństwa w sieci. Usuwanie fikcyjnych kont to jedno z działań prewencyjnych, ale regularnie pojawiają się informacje o kolejnych mających na celu zwiększyć nasze bezpieczeństwo w serwisie. Ostatnio informowaliśmy, że niedługo Messenger dostanie nową funkcję, jaką mają być szyfrowane rozmowy w tajnych konwersacjach. Ponadto, spółka coraz częściej blokuje podejrzane aplikacje. Działalność ma na celu odbudować zachwiane zaufanie użytkowników. 

Więcej o: