Blair Witch, polska gra oparta na kultowym horrorze zapowiedziana na PS4

Blair Witch to gra polskiego Studia Bloober Team, która bazuje na kultowym horrorze. Pod koniec wakacji produkcja miała premierę na PC i Xbox One. Teraz zespół zapowiedział wydanie wersji na PlayStation 4.
Zobacz wideo

30 sierpnia na Xbox One oraz PC wyszła gra Blair Witch, wydana przez Polskie studio Bloober Team. Jest to horror w formie FPP (First Person Perspective), który zebrał całkiem przyzwoite recenzję - jego ocena na metacritic to 69 punktów na 100 możliwych. Ocenę wyciągnięto z 42 recenzji, niektóre przyznały produkcji maksymalną notę.

 

Bloober Team zapowiedziało pojawienie się wersji na konsolę Sony. Blair Witch na PlayStation 4 pojawi się już 3 grudnia. Twórcy nie próżnowali od premiery, ponieważ gra zostanie uzupełniona o zawartość dodatkową o tytule “Good Boy Pack”. Dodatek będzie traktował o najlepszym przyjacielu człowieka, a konkretnie o psie głównego bohatera o imieniu Bullet. Rozszerzenie trafi także do posiadaczy wersji na Xbox One oraz PC. Ponadto Bloober Team zaplanował wypuszczenie wydania pudełkowego gry, które będzie dostępne na wszystkie trzy platformy. O kolejnych szczegółach firma będzie informowała w najbliższym czasie.

Gra polskiego studia Bloober Team bazuje na kultowym horrorze Blair Witch Project

Blair Witch Project wyszedł 20 lat temu, w 1999 roku. Film bardzo szybko stal się kultowy i osiągnął zawrotne zyski. Produkcja kosztowała kilkanaście tysięcy, a na całym świecie film zarobił ponad 240 mln dolarów. Powstały dwie następne części, ale nie odniosły już tak oszałamiającego sukcesu. Film opowiada o trójce przyjaciół, która z kamerą krąży po lesie w poszukiwaniu śladów wiedźmy.

Gra Blair Witch od Bloober Team ukazuje losy byłego policjanta, który trafia do tego samego lasu, który jest nawiedzany przez wiedźmę. Główny bohater zawędrował tam, ze względu na poszukiwania zaginionego chłopca. Co interesujące, gra należy do kanonu całej marki i jest traktowana na równi z filmami.

Więcej o: