Kolejne przecieki na temat Assassin's Creed: Ragnarok. Brak wyboru płci i inny okres historyczny

Na forum reddit co i rusz pojawiają się informacje o Assassin's Creed: Ragnarok. Ostatni przeciek potwierdza część doniesień z poprzedniego, a z innymi stoi w sprzeczności.
Zobacz wideo

Seria Assassin’s Creed przeszła na dwuletni cyklem wydawniczy. Najnowsze przecieki informują, że gra pojawi się na jesień 2020 roku, a więc dwa lata po Odyssey. Tak jak poprzedni wpis, tak i ten potwierdza, że gra będzie toczyła się na terenach Skandynawii, a bohaterem będzie duński wiking. Będzie on przemierzał południową Szwecję, Norwegię oraz część Anglii oraz Irlandii. Główne rozgrywki polityczne mają się jednak odbywać w Wielkiej Brytanii, która była wtedy podzielona na mniejsze królestwa, jak Nortrumbria, Wessex, Mercja, Kent, Essex czy Sussex. Krainy te mogą być znane fanom serialu “Wikingowie”. To co jeszcze zgadza się z poprzednimi doniesieniami, to pojawienie się Odyna, który zapewne będzie przedstawicielem Isu, czyli Pierwszej Cywilizacji, dobrze znanej wielbicielom serii. Główny bohater będzie miał wspiąć się na najwyższy szczyt Norwegii, gdzie spotka najwyższego z nordyckich bogów. To wszystko pokrywa się z ostatnimi doniesieniami, pojawią się jednak także sprzeczne informacje (choć niekoniecznie, co wytłumaczymy za chwilę) oraz takie zupełnie nowe.

Nowe informacje o Assassin’s Creed: Ragnarok nie pokrywają się w pełni z ostatnimi przeciekami

Ważną zmianą względem ostatnich doniesień jest data umiejscowienia akcji. Choć tak naprawdę, zmiana jest pozorna, o czym pisaliśmy przy poprzedniej dawce informacji o Assassin’s Creed: Ragnarok. Tam wspomniano o 800 r. p.n.e., ale naszym zdaniem musiała być to literówka, ponieważ bohater miał być asasynem, a Zakon wtedy jeszcze nie istniał. Wspomnieliśmy, że dużo ciekawszy byłby okres podbojów Wielkiej Brytanii przez wikingów i proszę bardzo – nowe przecieki mówią o tym, że akcja będzie toczyć się ok. 1000 roku, mniej więcej w czasie historycznej bitwą pod Hastings.

Inna nieścisłość to płeć bohatera. W poprzedniej części wprowadzono możliwość wyboru między kobietą i mężczyzną. Wedle omawianego doniesienia, ta opcja zniknie, a protagonista będzie mężczyzną.

Przecieki na temat Assassin’s Creed: Ragnarok mają pochodzić od jednego z programistów pracujących nad grą. Twierdzi on, że najlepsze lokacje to Irlandia oraz Norwegia, gdzie dostaniemy najciekawsze zadania do wykonania. W Irlandii misja poszukiwania zaginionych dzieci ewoluuje w kierunku celtyckiego folkloru. Jeden z głównych scenarzystów w ogóle zakochany jest w Irlandii i stara się przemycić do gry jak najwięcej elementów z jej historii powiązanej z wikingami. W związku z tym jedną z postaci ma być irlandzki król Brian Śmiały, który odgrywa ważną role w grze i mimo swojego antypatii do Skandynawów, staje się dla głównego bohatera kimś na wzór ojca. Zespół pracujący nad grą ponoć uwielbia tę postać.

Ponadto jeszcze inny użytkownik reddita donosi, że mapa gry ma być dwukrotnie większa od tej w Odyssey.

Więcej o: