Oszuści na Facebooku nie mają skrupułów. Uwaga na podejrzaną wiadomość o zaginięciu dziecka

Facebook zmaga się z kolejną falą oszustów, którzy chcą wykraść dane użytkowników. Tym razem należy uważać na wiadomość wysyłaną za pośrednictwem aplikacji Messenger o zaginięciu dziecka.

Użytkownicy Facebooka regularnie muszą obawiać się ataków ze strony cyberprzestępców, którzy próbują wykraść dostęp do naszych danych. Tym razem powinniśmy uważać na podejrzane wiadomości wysyłane przez aplikację Messenger - ostrzega portal antyfake.pl

Oszuści na Facebooku wysyłają wiadomości o porwaniu dziecka. Mogą przejąć dostęp do naszego konta

Hej, jest sprawa! Porwano dziecko mojej koleżanki. Wejdź na mój profil u góry i udostępnij

- tak brzmi treść niepokojącej wiadomości. Znajduje się również w niej link do strony internetowej, na której można obejrzeć film z porwania dziecka. Niezbędne jest jednak "zalogowanie się" do Facebooka. Robiąc to, w rzeczywistości przekazujemy dane oszustom, którzy mogą przejąć dostęp do naszego konta. Ponadto, istnieje również możliwość, że oszukiwana osoba dostanie powiadomienie z prośbą o wpłatę BLIK, co jest próbą wyłudzenia.

>>> Dowiedz się więcej: Messenger na komputery nareszcie dostaje odświeżony wygląd. Facebook bierze się za design produktów

W przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości z nieznanego źródła, należy zachować dodatkowe środki ostrożności i pod żadnym pozorem nie klikać w zamieszczony w niej link, a tym bardziej nie podawać danych osobowych.

Facebook próbuje odzyskać zaufanie użytkowników. Medium zmaga się z licznymi problemami

Facebook musi się zmagać w ostatnim czasie z coraz większą liczbą problemów. Najbardziej tracą na tym  rzecz jasna użytkownicy medium społecznościowego. Mark Zuckerberg w ostatnich miesiącach rozpoczął krucjatę przeciwko fałszywym kontom, a także treściom zakazanym. W III kwartale 2019 r. Facebook usunął 5 miliardów takich kont i 50 milionów postów. Firma tworzy również narzędzia mające pomóc użytkownikom w sprawdzeniu, które aplikacje ich śledzą. Ostatnia działalność Facebooka w dziedzinie ochrony użytkowników jest wynikową skandalu Cambridge Analityca. Medium stara się za pomocą różnych działań odzyskać nadszarpnięte zaufanie.