Japoński miliarder szuka partnerki do lotu wokół Księżyca. "Chciałbym znów kochać jedną kobietę"

Yusaku Maezawa za trzy lata ma polecieć w kosmos, co zorganizuje dla niego Elon Musk i jego firma SpaceX. Japoński miliarder, po tym jak rozstał się z dotychczasową partnerką, poszukuje w sieci osoby, która będzie mu towarzyszyć w locie wokół Księżyca.
Zobacz wideo

Yusaku Maezawa to słynny 44-letni japoński miliarder, który sławę zdobywał w latach 90. jako perkusista w indie rockowym zespole Switch Style, podaje BBC. Karierę muzyka porzucił na rzecz biznesu, a majątku dorobił się jako potentat branży odzieżowej. Rozgłos zapewniają mu także ekscentryczne akcje. W tym roku zdążył już obiecać, że rozda 100 mln jenów (925 tys. dolarów) pomiędzy 100 osób, które przekażą dalej jeden z jego wpisów na Twitterze.

W 2018 roku usłyszał o nim cały świat, po tym jak Elon Musk ogłosił, że Yusaku Maezawa jest pierwszym człowiekiem, który wykupił bilet na komercyjny lot wokół Księżyca, organizowany przez SpaceX. Ponadto Maezawa jest kolekcjonerem sztuki i zapowiedział, że w kosmos zabierze ze sobą od sześciu do ośmiu artystów, by mogli potem stworzyć dzieła inspirowane tą podróżą. To jednak niejedyne osoby, które wezmą udział w tej niecodziennej wyciecze.

Japoński miliarder szuka partnerki do lotu w kosmos

Yusaku Maezawa w kosmos planował również zabrać swoją dziewczynę, aktorkę Ayame Goriki. Niestety para się rozstała, ale miliarder wciąż chciałby dzielić ten niezwykły moment z "wyjątkową kobietą". W związku z tym Japończyk poszukuje w internecie nowej życiowej partnerki, którą pokocha i będzie mógł zabrać w podróż wokół Księżyca. Maezawa napisał: 

Kiedy pochłaniają mnie uczucia samotności i pustki, jest jedna rzecz, o której myślę: chciałbym znów kochać jedną kobietę.

Na stronie zamieścił listę warunków oraz harmonogram trzymiesięcznego procesu aplikacji. Kandydatka musi mieć powyżej 20 lat, powinna być pozytywnie nastawiona do życia i zainteresowana podróżą w kosmos. 

Swoją kandydaturę można składać do 17 stycznia, a ostateczna decyzja zostanie podjęta pod koniec marca. 

Więcej o: