God of War 2 już niedługo? Sony Santa Monica Studio nagrywa animacje postaci

Sony Santa Monica Studio odpowiedzialne za serię God of War . Na twitterze pojawił się wpis jednej z pracowniczek studia. Czyżby kolejna część kultowej gry miała pojawić się już niedługo?
Zobacz wideo

Na Twitterze pojawił się wpis Kim Newman, która jest animatorką w Sony Santa Monica Studio. Są oni odpowiedzialni za serię God of War i tylko nad tymi grami pracowali, nigdy nie wydali żadnego innego tytułu. Newman oczywiście mogłaby być animatorem w innej produkcji, ale nie zostawiła wątpliwości oznaczając w swoim wpisie studio. 

Na zdjęciu widać ją w stroju do motion capture, czyli technologii rejestracji ruchów, które następnie przenoszone są do gry. Całość Newman podsumowała słowami, że dobrze znowu założyć strój. Niewątpliwie więc God of War 2 powstaje, co nie powinno nikogo dziwić. To jeden z najważniejszych tytułów ekskluzywnych na PlayStation, obecny od drugiej konsoli generacji. Praktycznie każda część okazała się ogromnym hitem. W 2018 roku serię w pewien sposób zresetowano, przenosząc fabułę na północ, do mitologii nordyckiej. Zmieniono także kamerę, a Kratosowi zaczął towarzyszyć syn. Opłaciło się, bo gra zdobyła wiele nagród, a w podsumowaniu dekady graczy PlayStation zajęła drugie miejsce, przegrywając jedynie z The Last of Us i prześcigając na podium Wiedźmina 3. 

Kiedy premiera God of War 2?

Na to nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, bo gra nie została nawet oficjalnie zapowiedziana. W internecie jednak znajdziemy wiele wskazówek, które mogą wskazywać na to, że premiera nie jest wcale tak odległa. Być może God of War 2 nie pojawi się jeszcze w tym roku, ale termin styczniowy w 2021 roku wydaje się dość możliwy. Po pierwsze, zdjęcie Kim Newman wskazuje na to, że produkcja jest na dość zaawansowanym etapie, ponieważ animacje postaci nagrywa się dość późno, gdy już przygotowane jest dużo elementów. Ponadto, już od zeszłego roku Santa Monica Studio szuka nowych pracowników. Liczne ogłoszenia można znaleźć na Twitterze, opatrzone są one gifem z poprzedniej części oraz komentarzem, w stylu jak ten poniższy, gdzie deweloper szuka osób, które przesuną granice interaktywnego opowiadania historii.

Dodając do tego premierę PlayStation 5 w okresie świątecznym tego roku, można śmiało przypuszczać, że na God of War 2 nie będziemy czekać zbyt długo. Być może studio nie zdąży skończyć gry na premierę, ale jest to na tyle mocny tytuł, że po pierwszych kilku tygodniach, gdy efekt nowości już minie i sprzedaż konsoli spadnie, GoW przyciągnie kolejnych klientów. Premiera w 2021 roku wydaje się więc wielce prawdopodobna.

Więcej o: