CD Projekt znowu łączy siły z Funko POP. Firma wyda figurki z Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 ukaże się pięć miesięcy później niż zakładano. Spragnieni gry fani muszą więc pocieszać się innymi informacjami związanymi z produkcją. Na przykład ogłoszoną dopiero co współpracą CD Projekt i Funko POP, w ramach której powstaną figurki z Cyberpunk 2077.
Zobacz wideo

Cyberpunk 2077 został opóźniony aż o pięć miesięcy. Początkowo premiera miała odbyć się 16 kwietnia, ale CD Projekt postanowił ją przesunąć na 17 września 2020 roku. Gra jest już gotowa, ale studio postanowiło ją jeszcze dopracować. Taka decyzja sprawiła, że akcje firmy na warszawskiej giełdzie poleciały w dół. Szybko jednak ich wartość zaczęła się odbijać, ponieważ na telekonferencji dotyczącej przesunięcia premiery szefostwo firmy zdradziło, iż pracuje nad kolejną produkcję AAA, jaką jest Cyberpunk 2077 Online, który najpewniej będzie samodzielną produkcją. Fani także znaleźli pocieszenie w tej informacji, a teraz dostają kolejny powód do radości. 

Funko POP wypuści figurki z Cyberpunk 2077

W Londynie trwają targi zabawek, gdzie Funko POP pokazał cztery nowe figurki. To Johnny Silverhand oraz V w wydaniu męskim oraz żeńskim z Cyberpunk 2077. Jedna z figurek występuje w dwóch odmianach - zwykłej oraz świecącej w ciemności. Nie wiadomo niestety, kiedy figurki trafią do sprzedaży, ale można się spodziewać, że stanie się to w okolicach wrześniowej premiery gry

Współpraca nie powinna dziwić z kilku powodów. Przede wszystkim Cyberpunk 2077 to olbrzymia produkcja, na którą czeka cały świat graczy. To dość naturalne, że firmy starają się na tym zarobić. Jeszcze mniej dziwi powstanie gadżetów, jeśli wie się, że dystrybutorem figurek w Polsce jest właśnie CD Projekt (a kupić je można chociażby w sklepach Lidla). Funko POP ponadto stworzył już dla polskiego studia figurki, oczywiście z postaciami z Wiedźmina 3: Dziki Gon, m.in. Geralta, Ciri i Yennefer.

Więcej o: