iMac z zupełnie nowym designem? Dokumenty patentowe pokazują pomysł Apple na elastyczny ekran

Dokumenty patentowe od Apple jakie trafiły do amerykańskiego urzędu wskazują, że nowy iMac mógłby mieć elastyczny ekran.
Zobacz wideo

iMac to konstrukcja, której fundamentem jest zmieszczenie wszystkich komponentów w jednej obudowie razem z wyświetlaczem. Wygląd iMaca przez lata w zasadzie się nie zmieniał i był to wyświetlacz na zagiętej nóżce. W najbliższym czasie design produktu Apple może ulec poważnemu odświeżeniu. AppleInsider dotarł do dokumentów patentowych, które przedstawiają trzy nowe projekty iMaca.

iMac mógłby być wygięty i służyć jako stacja dokująca

Nowy iMac miałby w jednej z trzech wersji przypominać bardziej laptopa, dzięki wbudowanej klawiaturze. Wciąż byłoby to urządzenie stacjonarne, ale koncept zamknięcia wszystkiego w jednej obudowie stałby się jeszcze pełniejszy. Żeby to osiągnąć, Apple chciałby stworzyć sprzęt z jednej tafli szkła, którego górna część byłaby wyświetlaczem, a dolna szklaną klawiaturą oraz touchpadem. Podzespoły urządzenia miałyby być umieszczone w podstawce stabilizującej z tyłu urządzenia. Dzięki klinowi na zagięciu ekranu, możliwa byłaby jego regulacja. 

iMac, patent AppleiMac, patent Apple fot. Apple

Drugą możliwością jest wygięty ekran, który może być użyty jako stacja dokująca do MacBooka, który miałby być wsuwany od tyłu. W ten sposób ekran laptopa chowałby się za większym wyświetlaczem iMaca.

iMac ze zginanym ekranem jest najciekawszym projektem

Poprzednie dwa patenty także mają mieć elastyczny ekran, ale nie aż tak, jak ostatni z pomysłów Apple. Przy poprzednich projektach możliwa byłaby tylko częściowa regulacja, podczas gdy w ostatnim koncepcie, ekran miałby się zginąć całkowicie i  przy dolnej krawędzi zawijać do tyłu. W ten sposób firma chciałaby osiągnąć możliwość wyginania komputera, tak by móc zmieniać kąt między płaskim obszarem wyświetlania a płaskim obszarem klawiatury.

Patent Apple iMacPatent Apple iMac fot. Apple

Nie oznacza to jednak, że Apple wprowadzi te pomysły w życie. Firmy rejestrują sporą liczbę patentów, ale tylko niektóre trafiają do produkcji. Dużym problemem przy realizacji tych projektów, jest stworzenie odpowiednio wytrzymałego szkła. I choć technologia idzie w tym aspekcie dość szybko do przodu, to możemy jeszcze sporo poczekać zanim pojawi się na rynku przemodelowany iMac.

Więcej o: