Nasze filmy z Google Zdjęcia mogły trafić do innych użytkowników. Google przyznało się do problemu

Google zaliczyło poważną wpadkę. Filmy trzymane w usłudze Zdjęcia Google, mogły trafić na urządzenia obcych osób, jeśli ktoś korzystał z funkcji pobrania swoich danych.
Zobacz wideo

Wpadka Google. Filmy ze Zdjęć Google mogły trafić na urządzenia obcych osób

Google wysłało do części użytkowników informacje, że ich materiały wideo, trzymane na Google Zdjęcia, mogły trafić do innych użytkowników. Firma nie wie, które konkretnie filmy mogły znaleźć się na dyskach obcych osób, udało im się tylko zidentyfikować użytkowników, których dotknął problem. Do nich wysłano poniższą wiadomość.

Z jej treści wynika, że osoby korzystające z Google Takeout (narzędzie do pobierania danych z usług Google na dysk) w dniach 21-25 października, mogły znaleźć na własnych dyskach nie swoje filmy. Niestety nie wiadomo, czemu Google informuje o tym dopiero po kilku miesiącach. Problem rozwiązano, ale filmy można usunąć tylko ręcznie lub robiąc i wgrywając nowy backup.

Więcej o:
Komentarze (3)
Nasze filmy z Google Zdjęcia mogły trafić do innych użytkowników. Google przyznało się do problemu
Zaloguj się
 • arey

  Oceniono 1 raz 1

  Dlatego nie należy wierzyć chmurom gigantów i nie trzymać tam prywatnych danych (Onedrive, Gdysk itp). A swoją drogą to list powinien być w językach lokalnych.

 • blahblah69

  0

  Specjalnie mnie to nie zdziwiło jakoś.

 • osobaniepozadana

  Oceniono 3 razy -1

  kolejna wpadka CIA...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX