Ojciec Rockstar i serii GTA Dan Houser odchodzi z firmy. Pisał scenariusze do niemal każdej części gry

Dan Houser odchodzi po ponad 20 latach z Rockstar. Razem z bratem i kilkoma innymi osobami tworzył studio od samych podstaw. W firmie był wicedyrektorem kreatywnym, pisał scenariusze do niemal każdej części Grand Theft Auto.

Dan Houser założył Rockstar z bratem i kilkoma innymi osobami w 1998 roku. Od tego czasu, studio stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i dochodowych w branży. Grand Theft Auto 5 jest nie tylko najlepiej sprzedającą się grą w historii, ale także najbardziej dochodowym dziełem w branży rozrywkowej w ogóle - gra zarobiła więcej niż jakikolwiek inny film, książką czy album płytowy, rozchodząc się w niemal 100 mln egzemplarzy. O odejściu jednej z najważniejszych osób w firmie, dowiedzieliśmy się z dokumentów, jakie trafiły do Amerykańskie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Ojciec Rockstar i serii GTA odchodzi z firmy po przedłużonym urlopie

Do dokumentów dotarł użytkownik Nibellion, który poinformował o tym we wtorek 4 lutego na Twitterze. W dokumentach można przeczytać, że:

Po przedłużonej przerwie z początku wiosny 2019 roku, wicedyrektor kreatywny w Rockstar Games opuści firmą. Ostatnim dniem Dana Housera na tym stanowisku będzie 11 marca 2020 roku. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni za jego wkład. Rockstar Games stworzyło produkcje, które nie tylko zostały uznane przez krytyków, ale także odniosły komercyjny sukces i zebrały wokół siebie grono fanów z pasją oraz niewiarygodnie utalentowany zespół, który pozostanie skupiony na obecnych i przyszłych projektach.

Sytuację po czasie skomentował także Rockstar, który jednak nie odniósł się bezpośrednio do odejścia Housera. Rzecznik studia portalowi IGN powiedział, że rola Sama Housera, który stworzył Rockstar Games w 1998 roku, pozostaje niezmieniona. 

Więcej o: