Barcelona. Odwołano jedne z największych targów technologicznych na świecie. Przez koronawirusa

Jak donosi "Financial Times", coroczna impreza poświęcona mobilnym technologiom - Mobile World Congress w Barcelonie - została odwołana. Zbyt dużo firm zdecydowało się nie brać udziału w tegorocznej edycji. Winny zamieszania to chiński koronawirus.

W związku z obawami związanymi z wciąż szalejącą epidemią koronawirusa z Wuhan coraz więcej firm decydowało się w ostatnich dniach zrezygnować z międzynarodowych targów poświęconych technologiom mobilnym i smartfonom. Mowa o Mobile World Congress w Barcelonie, który miał się rozpocząć 24 lutego. Jak donosi "Financial Times", właśnie z powodu frekwencji, którą radykalnie zmniejszył strach przed wirusem 2019-nCoV organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu MWC w 2020 r. 

Zobacz wideo

Targi MWC 2020 w Barcelonie odwołane. "Szybko anulujcie pokoje hotelowe"

GSM Association, międzynarodowa organizacja handlowa, która zrzesza operatorów sieci telefonii komórkowej drugiej i trzeciej generacji i jest organizatorem imprezy, wydała oświadczenie, w którym potwierdziła, że powodem anulowania imprezy są obawy związane z koronawirusem z Wuhan.

W oświadczeniu potwierdzającym GSMA przekazał, że 'globalne obawy dotyczące wybuchu epidemii koronawirusa, obawy związane z podróżą i inne okoliczności uniemożliwiają GSMA zorganizowanie wydarzenia'. Szybko anulujcie pokoje hotelowe

- napisał na Twitterze dziennikarz "Financial Times", Daniel Thomas.

Mobile World Congress w Barcelonie to jedne z największych na świecie targów telekomunikacyjnych. Co roku bierze w nich udział ok. 1000 wystawców, w tym największe firmy technologiczne jak Samsung, Sony, LG czy Amazon. Podczas wydarzenia odbywają się prezentacje telefonów oraz nowych technologii. Pierwsza edycja miała miejsce w 1987 roku.

Więcej o:
Komentarze (6)
Barcelona. Odwołano jedne z największych targów technologicznych na świecie. Przez koronawirusa
Zaloguj się
 • super_benek

  Oceniono 4 razy 2

  A na Budmie w Poznaniu pawilon chiński był. I dziwili się organizatorzy, ze pustki większe niż zwykle. Cóż, zwykli ludzie okazali się mądrzejsi od organizatorów.

 • ps11111ps

  Oceniono 3 razy 1

  Witam,
  Hmm. A może by tak majowe wybory na prezydenta odwołać z powodu koronawirusa... Jak sondaże Du*y będą wciąż spadać to trzeba to na poważnie rozważyć

  Z wyrazami uszanowania,
  Yaroslaw

 • piotrusl

  Oceniono 1 raz 1

  Pokoje i tak musiały być przedpłacone bez możliwości anulowania... wiec jak ktoś szuka okazji na wykaz do Barcelony pod koniec lutego, to trudno będzie o lepszą okazję

 • semigetuza

  0

  pod ifo z Chin nie można komentować, więc piszę tutaj.
  Koronawiros jest już w Polsce. Dziś rano z Marek pod Warszawa odwieziono dwie osoby do szpitala zakaźnego na Woli. Przyjechały dwa dni temu z Wuhan, spokojnie z Szopena pojechały do domu w Markach. Ze strony odpowiedzialnych służ zero reakcji. Jak się epidemia zaczęła to w tv był bełkot jak to dobrze lotnisko Szopena w Warszawie jest przygotowane.

 • coelka

  Oceniono 2 razy 0

  no widac gdzie władza dba o ludzi w Polsce nie odwołano w Poznaniu bo taka mamy władze do niczego

 • kgbltd

  Oceniono 3 razy -3

  zaczyna się
  a wirus jeszcze nie zmutował

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX