Barcelona. Odwołano jedne z największych targów technologicznych na świecie. Przez koronawirusa

Jak donosi "Financial Times", coroczna impreza poświęcona mobilnym technologiom - Mobile World Congress w Barcelonie - została odwołana. Zbyt dużo firm zdecydowało się nie brać udziału w tegorocznej edycji. Winny zamieszania to chiński koronawirus.

W związku z obawami związanymi z wciąż szalejącą epidemią koronawirusa z Wuhan coraz więcej firm decydowało się w ostatnich dniach zrezygnować z międzynarodowych targów poświęconych technologiom mobilnym i smartfonom. Mowa o Mobile World Congress w Barcelonie, który miał się rozpocząć 24 lutego. Jak donosi "Financial Times", właśnie z powodu frekwencji, którą radykalnie zmniejszył strach przed wirusem 2019-nCoV organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu MWC w 2020 r. 

Zobacz wideo

Targi MWC 2020 w Barcelonie odwołane. "Szybko anulujcie pokoje hotelowe"

GSM Association, międzynarodowa organizacja handlowa, która zrzesza operatorów sieci telefonii komórkowej drugiej i trzeciej generacji i jest organizatorem imprezy, wydała oświadczenie, w którym potwierdziła, że powodem anulowania imprezy są obawy związane z koronawirusem z Wuhan.

W oświadczeniu potwierdzającym GSMA przekazał, że 'globalne obawy dotyczące wybuchu epidemii koronawirusa, obawy związane z podróżą i inne okoliczności uniemożliwiają GSMA zorganizowanie wydarzenia'. Szybko anulujcie pokoje hotelowe

- napisał na Twitterze dziennikarz "Financial Times", Daniel Thomas.

Mobile World Congress w Barcelonie to jedne z największych na świecie targów telekomunikacyjnych. Co roku bierze w nich udział ok. 1000 wystawców, w tym największe firmy technologiczne jak Samsung, Sony, LG czy Amazon. Podczas wydarzenia odbywają się prezentacje telefonów oraz nowych technologii. Pierwsza edycja miała miejsce w 1987 roku.

Więcej o: