14,1-calowy MacBook Pro i iMac Pro z ekranami Mini LED w tym roku? Koronawirus niestraszny Apple

Daniel Maikowski
Jeszcze w tym roku do sprzedaży mogą trafić pierwsze urządzenia Apple z ekranami. mini LED. Chodzi m.in. o 14,1-calowego MacBook Pro oraz 27-calowego iMaka Pro.
Zobacz wideo

O tym, że Apple pracuje nad urządzeniami korzystającymi z technologii mini LED, wiemy już od pewnego czasu. Czym jest mini LED? To kolejna generacja wyświetlaczy LCD, w przypadku których diody LED uległy znacznemu zmniejszeniu. W założeniu, nowa technologia ma znacząco poprawić, takie parametry obrazu, jak kontrast oraz głębia czerni.

Z informacji przekazanych przez analityka Ming-Chi Kuo wynika, że w 2020 roku Apple planuje rozpocząć ofensywę związaną z Mini LED. W tym miejscu warto zaznaczyć, że Kuo to świetnie  poinformowane źródło, a wypuszczane przez niego przecieki zazwyczaj się potwierdzają.

Koronawirus COVID-19 nie ma wpływu na procesy R&D związane z technologią mini LED

- podkreśla Ming-Chi Kuo.

Kuo sugeruje, że w 2020 i 2021 roku do sprzedaży trafi 6 urządzeń z ekranami mini LED:

  • 12,9-calowy iPad Pro
  • 27-calowy iMac Pro
  • 14,1-calowy MacBook Pro
  • 16-calowy MacBook Pro
  • 10,2-calowy iPad
  • 7,9-calowy iPad mini

Analityk uściśla, że 12,9-calowy iPad Pro oraz 27-calowy iMac Pro miałyby trafić do sprzedaży w czwartym kwartale 2020, natomiast 14,1-calowy i MacBook Pro, 16-calowy MacBook Pro, 10,2-calowy iPad oraz 7,9-calowy iPad Mini - w bliżej nieokreślonym terminie 2020 roku.

Kuo zwraca szczególną uwagę na 14,1-calowego MacBooka Pro, który ma być następcą 13,3-calowego MacBooka Pro. Byłby to pierwszy laptop w ofercie Apple o takiej przekątnej ekranu.

Co z iPhonem SE?

Trwająca epidemia koronawirusa oraz problemy głównego dostawcy Apple, czyli chińskiej firmy Foxconn, sprawiły natomiast, że pod znakiem zapytania stoi marcowa premiera iPhone'a SE2. Jeszcze w połowie lutego Bloomberg informował, że debiut urządzenia wiosną jest raczej nie zagrożony. Od tego momentu nie otrzymaliśmy jednak od Apple żadnych informacji.

Jeśli firma z Cupertino wyrobi się na czas i zdąży z premierą na marzec, to niewykluczone, że odbędzie się ona jedynie w internecie. W ostatnich dniach kolejne firmy technologiczne rezygnują z organizacji konferencji, jak również z udziału w branżowych targach.

Z przecieków wynika, że iPhone SE2 zostanie wyposażony w układ A13 Bionic. Oprócz tego, otrzymamy 3 GB RAM, a na pleckach urządzenia znajdziemy jeden obiektyw aparatu. Ekran ma mieć 4,7-cala, a obudowa nawiąże do bryły iPhone'a 8. Możemy spodziewać się dużych ramek wokół ekranu, pod którymi umieszczony zostanie przycisk ze skanerem biomerycznym.

Więcej o: