Koronawirus. Google I/O 2020 odwołane. Wielka impreza może przenieść się do internetu

Google poinformował o odwołaniu konferencji Google I/O, która miała odbyć się w dniach od 12 do 14 maja 2020 roku. Powodem tej decyzji są oczywiście obawy dotyczące epidemii koronawirusa.
Zobacz wideo

Google I/O to najważniejsza doroczna konferencja firmy z Mountain View. Podczas wydarzenia Google prezentuje najważniejsze nowości związane z systemem Android oraz takimi usługami, jak Google Search, Google Maps czy Google Photos. Choć impreza dedykowana jest przede wszystkim deweloperom, to jednak nie brakuje na niej również nowości sprzętowych.

W ostatnich latach podczas I/O pokazywane były np. smartfony z serii Pixel. W tym roku swoją premierę w Mountain View miał mieć Google Pixel 5 oraz Google Pixel 5 XL. Tak jednak się nie stanie, gdyż firma właśnie poinformowała o odwołaniu imprezy.

W związku z obawami dotyczącymi koronawirusa (COVID-19) oraz wytycznymi zdrowotnymi CDC,  WHO i innych organów ds. zdrowia postanowiliśmy zrezygnować z fizycznego Google I/O w Shoreline Amphitheatre

- czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Warto zauważyć, że Google mówi tu jedynie o "fizycznym" Google I/O. To wyraźna sugestia, że impreza może przenieść się do internetu. Taką decyzję firma podjęła wcześniej w odniesieniu do konferencji Cloud Next, która miała rozpocząć się w San Francisco w przyszłym tygodniu.

Jednocześnie Google poinformowało, że wszyscy uczestnicy, którzy wykupili bilety na imprezę do 13 marca otrzymają pełen zwrot pieniędzy, a także możliwość automatycznego wykupienia biletu na przyszłoroczną edycję Google I/O.

Koronawirus uderza w branżę technologiczną

Google to kolejna firma, która musiała zmienić plany w związku z epidemią koronawirusa. Kilka tygodni temu organizacja GSMA została zmuszona do odwołania MWC 2020 - najważniejszego wydarzenia w świecie urządzeń mobilnych. Później Facebook odwołał konferencję F8. Games Developer Conference zostało z kolei przesunięte na bliżej nieokreślony termin, a tegoroczna edycja Intel Extreme Masters w Katowicach odbyła się bez udziału publiczności.

Pod znakiem zapytania stoją kolejne ważne branżowe wydarzenia. Wciąż nie wiemy, czy Apple zdecyduje się na marcową prezentację, podczas której firma miała pokazać "taniego" iPhone'a SE2 oraz kilka innych nowości. Zagrożona jest też organizacja targów E3 2020 w Los Angeles, czyli najważniejszej imprezy poświęconej grom wideo, która miała odbyć się w czerwcu.

Więcej o: