Riot Games promuję nową grę. Jak dostać drop do bety Valorant? Jak zagrać? Jak dodać znajomego?

Valorant to nowa gra od studia Riot Games, twórców League of Legends. Trwają testy beta, do których można dostać kod oglądając streamy na Twitchu. Jak uzyskać drop do Valorant beta i jak zagrać w grę? Jak dodać znajomego? Wyjaśniamy.

Riot Games stoi za sukcesem jednej z najpopularniejszych gier ostatniej dekady. League of Legends stało się wręcz symbolem e-sportu i to tę grę ogląda najwięcej osób, a zawodnicy mogą liczyć na największe nagrody pieniężne. Dziennie w LoL'a gra 27 mln osób, a w ciągu miesiąca nawet 80 mln. Nie dziwi więc, że zainteresowanie kolejną grą studia jest bardzo duże. Valorant to taktyczna strzelanka w stylu Counter Strike'a. Riot Games niedawno rozpoczął testy zamkniętej wersji beta, do której może dołączyć każdy, kto uzyska kod. 

Zobacz wideo Ile zarabia najlepszy zawodnik League of Legends?

Jak dostać drop i zagrać w Valorant? Jak dodać znajomego?

Pierwszym korkiem, żeby uzyskać dostęp do zamkniętej bety Valorant, jest połączenie naszego Twitcha z kontem Riot, co można zrobić w ustawieniach. Następnie należy znaleźć streamy z kategorii Valorant i odszukać te z dropami. UWAGA! Informacja na ten temat musi być w opisie, a nie nazwie streamu. W informacjach na temat materiału będzie widniał zielony napis "Dropy włączone". Obecnie Riot dał możliwość włączenia dropów wszystkim streamującym Valorant. Jeśli nie ma żadnego streama z dropami, należy sprawdzić później, być może czasowo wyłączone rozdawane kodów. 

Oglądając streama z gry, mamy szansę dostać kod do wersji beta Valorant. Dropy przyznawane są losowo, ale osoby mające większą liczbę godzin obejrzanych streamów mają priorytet. Stream może być odpalony w tle, nie musi być włączony dźwięk i tak mamy szansę uzyskać drop. Klucz jest przypisany do naszego konta, a jego otrzymaniu informuje nas powiadomienie oraz wiadomość mailowa. 

Posiadając klucz dostępu przypisany do konta, należy jedynie uruchomić grę, którą można pobrać pod TYM adresem. Jeśli wasz znajomy także uzyskał dostęp do gry, można dodać go do gry przyciskiem w prawnym dolnym rogu z ikoną osoby i plusa. Tam w pierwszej linijce trzeba wpisać ID Riot. Żeby uzupełnić pole "Tagline" należy najechać na nazwę użytkownika znajomego i wpisać treść po znaku #. Klikamy dodaj i możemy grać ze znajomym. 

Więcej o: