Mapa sieci 5G udostępniona. Sprawdź, czy jesteś w zasięgu

Sieć Plus uruchomiła 11 maja pierwszą komercyjną sieć 5G w Polsce. Na razie w siedmiu miastach. Operator zdecydował się udostępnić mapę sieci, dzięki której można sprawdzić, czy jest się w zasięgu.

Z 5G mogą korzystać klienci Cyfrowego Polsatu oraz sieci Plus mieszkający w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu, którzy znajdują się w zasięgu 100 stacji bazowych.  Dodatkowo niezbędne jest posiadanie sprzętu obsługującego nową technologię z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz. Jak dotąd, w zasięgu 5G znajduje się 900 tys. osób

Zobacz wideo Technologia 5G zrewolucjonizuje internet, ale czy zagraża zdrowiu? Rozmawiamy z Wandą Buk

Mapa sieci 5G. Sprawdź, czy jesteś w zasięgu

Plus będący operatorem sieci udostępnił jej mapę. Dzięki temu w łatwy sposób można sprawdzić, czy znajdujemy się w zasięgu sieci 5G. Jest ona dostępna na stronie internetowej firmy w TYM MIEJSCU.

Jak pisaliśmy powyżej, zakres sieci jest ograniczony, ale Plus ma w planach dalsze rozwijanie jej w najbliższych miesiącach. "Drugim etapem rozwoju 5G Plusa w Polsce będzie objęcie zasięgiem 5G całej Warszawy oraz okolicznych miejscowości, gdzie powstanie ponad 600 dodatkowych stacji 5G. Dzięki temu z sieci 5G w Plusie będą mogły korzystać ponad 3 mln osób. Do końca roku powstanie duża część z zaplanowanych dodatkowych 600 stacji dla Warszawy i aglomeracji, a całość powinna zostać zakończona w pierwszych miesiącach przyszłego roku" - czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej sieci Plus.

Sieć 5G. Kiedy oferta dla klientów? 

Na razie nie została przedstawiona jeszcze oferta taryf 5G. W pierwszych miesiącach jej funkcjonowania z sieci w ramach promocji - i aktualnie dostępnych ofert - będą mogli korzystać abonenci Plusa oraz Cyfrowego Polsatu. 

***

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>

Więcej o: