Civilization 6 kolejną darmową grą w Epic Games Store. Potwierdziły się doniesienia, wiemy, co dalej

Epic Games Store z kolejną bombą. W tym tygodniu udostępniono za darmo Civilization 6. Tym samym potwierdziły się przecieki z listą bezpłatnych gier na następne tygodnie.

Epic Games Store w zeszłym tygodniu udostępnił za darmo do pobrania Grand Theft Auto 5. To jednak nie koniec, ponieważ firma zamierza udostępniać bezpłatnie hity jeszcze przez następne dwa tygodnie. Pierwszy z tytułów już poznaliśmy.

Zobacz wideo Kultowe serie gier

Civilization 6 za darmo w Epic Games Store

Kolejnym dużym tytułem jest Sid Meier's Civilization 6. To najnowsza odsłona kultowej strategii turowej, w której sterujemy różnymi cywilizacjami i dostajemy możliwość napisania alternatywnej historii świata. Gra wyszła w 2016 roku i jak każda poprzednia część zgarnęła świetne recenzja. Na platformie metacritic wersja komputerowa zebrała 88 punktów na 100 możliwych. Grę można dodać do swojej biblioteki, po czym ściągnąć i zainstalować w dowolnym momencie, nawet po zakończeniu promocji.

Tym samym potwierdziły się przecieki dotyczące kolejnych tytułów, które pojawią się w cotygodniowej promocji Epic Games Store. Jak podają branżowe portale, m.in. Wccftech na redditcie pojawiło się zdjęcie, które ujawnia kolejne gry. Potwierdziło się już GTA 5 oraz Civilization  6, co uwiarygadnia informacje ze zdjęcia. Według informacji ze zdjęcia za tydzień 28 maja czeka nas do pobrania Borderlands The Handsome Collection, a 4 czerwca Ark Survival Evolved.

Następne darmowe produkcje na Epic Games StoreNastępne darmowe produkcje na Epic Games Store fot. reddit

Epic Games Store rozdaje darmowe gry co tydzień

Dla uważnie śledzących branżę graczy nie jest zaskakujące, że tak duże produkcje pojawiają się bezpłatnie w Epic Games Store. Największy konkurent Steama już od ponad roku oferuje swoim klientom darmowe gry. Te pojawiają się co tydzień i nie są to jedynie małe, budżetowe tytuły. Podczas promocji można było pobrać już m.in. Batman Arkham Series czy Metro 2033 Redux. 

Więcej o:
Komentarze (17)
Civilization 6 kolejną darmową grą w Epic Games Store. Potwierdziły się doniesienia, wiemy, co dalej
Zaloguj się
 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ma nic za darmo. Tencent za darmo nie wpakował w Epic 825 milionów dolarów. To tylko kolejna odsłona chińskiej walki o rząd dusz.

 • jorn

  Oceniono 6 razy 2

  Kupiłem Civilization 6 w ub. r. Trochę pograłem i wróciłem do piątki. Grałem dotychczas we wszystkie wersje tej gry i pierwszy raz się to zdarzyło. Od jedynki do czwórki kolejne edycje były coraz lepsze pod każdym względem. Piątka była lepsza graficznie od czwórki (zwłaszcza zmiana z kwadratowych pól na sześciokątne), ale wprowadzono wiele zasad gry, które pogarszały moje odczucia jako gracza (zwłaszcza zasada 1 jednostka na jednym polu). W szóstce grafika jest bardzo efektowna, ale słabo czytelna, a zasady gry są gorsze niż w piątce. W dodatku grę tak rozbudowano, że człowiek niemogący poświęcić całego życia graniu nie jest w stanie wszystkiego ogarnąć (z tym już w piątce był problem, ale nie w takiej skali jak w szóstce).

 • tom_aszek

  Oceniono 1 raz 1

  Szóstak szóstką, ale może ktoś wesprze laika radą jak zainstalować Civ II (tak, II, to nie literówka) w wersji 32bit na kompie z Win 7 64bit? Po uruchomieniu instalatora pokazuje się tylko komunikat o niezgodności wersji programu z wersją Windows i... koniec rumakowania. :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX