Nowe telewizory LG OLED 2020. Jeden z nich ma zaledwie 48 cali. Koreańczycy celują w graczy

LG zaprezentowało nowe telewizory OLED na rok 2020. Jedną z ciekawszych nowości jest model GX Gallery, który przylega do ściany niczym obraz, a także model CX - pierwszy taki telewizor OLED o przekątnej ekranu poniżej 50 cali.
Zobacz wideo

Telewizory OLED od LG (poza najtańszą serią BX) zostały wyposażone w procesor α 9 Gen 3 AI. Analizuje on przesyłany sygnał, by podwyższyć jakość obrazu i dźwięku. Procesor potrafi też rozpoznać gatunek treści, dzieląc go na kategorie: Standardowe, Film, Sport i Animacja.

OLED-y 2020 wyposażono w czujnik światła, który automatycznie dostosuje jasność obrazu do natężenia światła w pokoju (AI Brightness). Natomiast za pomocą wbudowanego w pilot Magic Remote mikrofonu procesor rozpozna akustykę pomieszczenia (AI Acoustic Tuning).

embed

LG celuje w graczy

W tym roku Koreańczycy stawiają na gaming. Nowe telewizory OLED oferują bardzo niski input lag na poziomie 13 ms, a także czas reakcji matrycy wynoszący 1 ms. Nowością jest także zastosowanie technologii HGiG, która w grach pełni analogiczną rolę do HDR w filmach.

LG chwali się, że nowe OLED-y to jedyne telewizory wyposażone w obsługę technologii G-Sync od nVidia (a także Freesync od AMD), dzięki której matryca adaptuje się do liczby klatek na sekundę, sprawiając, żę gra działa w sposób płynniejszy.

Wszystkie telewizory OLED wyposażono także w interfejs HDMI 2.1 umożliwiający wyświetlanie treści 4K z prędkością 120 klatek na sekundę, a także zapewniający obsługę technologii 4K HFR (High Frame Rate), trybu ALLM oraz zmiennej częstotliwośći odświeżania VRR.

Dla kupujących telewizor OLED w przedsprzedaży, LG przygotowało promocję. Do wybranych modeli OLED z linii 2020, dołączana jest konsola Xbox One X 1TB z dwoma kontrolerami, grą Forza Horizon 4 i dodatkiem LEGO Speed Champions. Promocja potrwa od 31 maja.

Koreański producent nie zapomniał też o miłośnikach filmów. Chodzi o tryb Filmmaker Mode, który wyłącza znienawidzoną przez wielu funkcję wygładzania ruchu. Pojawiła się też funkcja Dolby Vision IQ, która dostosowuje parametry obrazu do warunków w pomieszczeniu.

embed

OLED XG Gallery i 48-calowy model CX

Dwie najciekawsze nowości w portfolio LG na rok 2020 to model OLED GX "Gallery", a także 48-calowy model CX. Pierwszy charakteryzuje się minimalistycznym designem i głębokością wynoszącą zaledwie 2 centymetry, dzięki czemu przylega do ściany, niczym obraz.

Z kolei 48-calowy CX, to najmniejszy na świecie, dostępny w oficjalnej sprzedaży, telewizor OLED, który stanowi ukłon w stronę widzów posiadających mniej miejsca w mieszkaniu.

embed

Lista modeli OLED na rok 2020 prezentuje się następująco:

Seria ZX

 • OLED88Z9PLA 88”

Seria WX

 • OLED65WX9LA 65”

Seria GX

 • OLED77GX3LA 77”
 • OLED65GX3LA 65”
 • OLED55GX3LA 55”

Seria CX

 • OLED77CX3LA 77”
 • OLED65CX3LA 65”
 • OLED55CX3LA 55”
 • OLED48CX3LB 48”

Seria BX

 • OLED65BX3LA 65”
 • OLED55BX3LA 55”
Więcej o: