Wiedźmin dobił do 50 mln sprzedanych kopii! Dzięki temu CD Projekt osiągnął rekordowy wynik

Jak poinformował CD Projekt, seria Wiedźmin została sprzedana w 50 mln egzemplarzy. Zbiegło się to z publikacją raportu kwartalnego, który wskazuje, że to najlepszy wynik w historii firmy.

Mimo że premiera Wiedźmina 3 miała miejsce w 2015 roku, gra wciąż doskonale się sprzedaje, przekraczając kolejne progi. Wpływ na to miała m.in. premiera serialu na Netflixie o przygodach Geralta, po której produkcja CD Projekt pobiła swój rekord liczby aktywnych graczy na Steam. Pięć lat po premierze! Dzięki temu udało się osiągnąć znakomite wyniki sprzedażowe - CD Projekt poinformował, że wszystkie gry z serii Wiedźmin sprzedały się już łącznie w 50 mln egzemplarzy!

To rekordowy I kwartał w historii Grupy, zarówno pod względem osiągniętych przychodów, jak i wyniku netto. Przyczyniła się do tego przede wszystkim kontynuacja bardzo dobrej sprzedaży Wiedźmina 3, który obchodził właśnie swoje piąte urodziny. Z tej okazji otrzymaliśmy wyjątkowy prezent – miło mi poinformować, że liczba sprzedanych kopii gier z serii wiedźmińskiej przekroczyła 50 mln

- mówi Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu CD PROJEKT ds. finansowych.

50 mln sprzedanych gier z serii Wiedźmin. Pomogła izolacja

Ten sukces polskie studio mogło odtrąbić przy okazji prezentacji raportu kwartalnego, który okazał się równie imponujący. Na wyniki finansowe wpływ miały przede wszystkim premiery gier.

Pozytywny wpływ na wyniki miały także premiery – GWINT po ubiegłorocznej premierze na urządzeniach z systemem iOS z powodzeniem zadebiutował na Androidzie, a Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści na Nintendo Switch.

- wyjaśniał Piotr Nielubowicz.

 

Ponadto branża gier zyskała poprzez izolację. W trakcie izolacji gracze jeszcze częściej i chętniej zasiadali przed konsolami i komputerami.

Przebywanie w domach skłoniło wiele osób do sięgnięcia po gry wideo, które w ostatnim czasie stały się jeszcze bardziej popularną formą rozrywki m.in. dzięki swojej dostępności. Cieszymy się, że nasze produkcje zyskały nowych fanów i że umiliły wielu ludziom ten niełatwy czas

- mówił Adam Kiciński, prezes CD Projekt. 

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]
Więcej o: