Apple ma problemy z iPhonem 12. Premiera smartfonów opóźniona? Zobaczymy je pod koniec roku

iPhone 12 najprawdopodobniej nie zadebiutuje we wrześniu tego roku. Apple ma opóźnić premierę smartfona do ostatniego kwartału - donosi wiarygodne źródło.
Zobacz wideo Nawet Apple się myli. Oto największe wpadki giganta

Na temat daty premiery nowego flagowca Apple - iPhone'a 12 - dyskutuje się od dłuższego czasu. Wiemy bowiem, że pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na działalności firmy (na pewien czas zamknięto fabryki i przerwany został łańcuch dostaw) i premiera kolejnego iPhone'a może być zagrożona.

iPhone 12 jednak opóźniony. Debiut pod koniec roku

Najświeższe wiadomości na temat sytuacji w Apple przynosi Hock Tan, prezes firmy Broadcom, jednego z największych dostawców Apple. Jak donosi Bloomberg, Tan oznajmił, że jego klient, "duży amerykański producent smartfonów" ma opóźnienie cyklu produkcyjnego. Choć nazwa firmy nie została powiedziana wprost, nie ma wątpliwości, że chodzi o Apple. Zresztą Tan wcześniej mówił o Apple w taki sam sposób.

Szef firmy Broadcom podkreślał, że w związku z opóźnieniami po stronie klienta, jego przedsiębiorstwo spodziewa się dużego, dwucyfrowego" wzrostu przychodów nieco później, bo dopiero w czwartym kwartale 2020 roku. Tym samym Tan dał wyraźnie do zrozumienia, bo produkcja iPhone'a 12 ruszy dopiero wtedy, co powinno oczywiście przełożyć się na datę premiery.

Co roku Apple prezentuje swoje smartfony w drugiej połowie września. Tym razem możemy podejrzewać, że iPhone'y zadebiutują znacznie później - pod koniec 2020 roku. Potwierdzają to zresztą wcześniejsze informacje Bloomberga, według których premiera smartfona ma zostać przesunięta o kilka tygodni. W podobnym tonie wypowiadały się zresztą również inne źródła związane z Apple.

Sporym zapytaniem wciąż jest data rozpoczęcia sprzedaży iPhone'ów 12. Niewykluczone, że Apple będzie kazało klientom długo czekać na dostawy ich świeżo zamówionych telefonów. Więcej na temat samych smartfonów Apple można przeczytać w TYM miejscu.

Czytaj też: iPhone'a 13 nie naładujemy przewodowo. Apple nie skorzysta z USB-C i mówi kablom stanowcze nie

Więcej o: