"Katolicki Netflix" już dostępny. Ruszyła platforma VatiVision

Katolicka platforma streamingowa VatiVision jest już dostępna. Z portalu nazywanego czasem "Netfixem z Watykanu" można korzystać we Włoszech, ale niedługo ma mieć swoją premierę także w innych krajach.

VatiVision to platforma streamingowa stworzona z myślą o wiernych Kościoła katolickiego. Użytkownicy portalu mogą tam znaleźć różnego rodzaju treści o charakterze religijnym, w tym filmy, seriale i dokumenty. Hasło VatiVision to: "Kultura, sztuka i wiara. Wszędzie. Z Tobą".

 

Przedstawiciel Watykanu: Patrzymy z przychylnością na tę inicjatywę

Portal VatiVision został stworzony przez włoską firmę Vetrya. Współwłaścicielem platformy jest Officina della Communicazione, która produkuje treści religijne dla różnych instytucji w Stolicy Apostolskiej. Choć VatiVision został okrzyknięty "Netflixem z Watykanu", platforma powstała z inicjatywy prywatnego inwestora. Watykan ani Kościół katolicki nie mają z nią bezpośredniego związku. 

- Patrzymy z przychylnością na tę inicjatywę katolików, chrześcijan i ekspertów audio-wideo, do których należy obowiązek decyzji, co wybrać, a czego nie wybrać do zaoferowania, co robi każdy wydawca" - powiedział przewodniczący watykańskiej dykasterii do spraw komunikowania Paolo Ruffini - którego słowa cytuje dziennik.pl

VatiVision działa we Włoszech. Platforma miała swoją premierę w poniedziałek 8 czerwca. Właściciele platformy zapowiedzieli, że w najbliższym czasie zostanie ona uruchomiona także USA, Meksyku, Argentynie, na Filipinach, w Hiszpanii oraz w Polsce. Dokładne daty nie są jednak znane. 

Więcej o: