Apple prezentuje watchOS 7. Apple Watch podpowie nam, jak myć ręce i nie tylko

Apple podczas dorocznej konferencji WWDC 2020 pokazało nowości dotyczące Apple Watcha. Inteligentny zegarek producenta iPhone'a dostał dość zaskakującą funkcję. Pomoże nam dokładnie umyć ręce.
Zobacz wideo Windows Vista, Zune czy Millenium Edition? Oto największe wpadki Microsoftu [TOPtech]

Apple Watch to najchętniej wybierany inteligentny zegarek i jeden z najpopularniejszych gadżetów ubieralnych (wearables) w ogóle. Nie dziwi więc fakt, że Apple stale ulepsza urządzenie i dodaje kolejne funkcje.

WWDC 2020: nowy watchOS z zaskakującą funkcją

Temat smartwatchy pojawił się również podczas konferencji dla deweloperów WWDC 2020, bo Apple zaprezentowało nowy system, pod którego kontrolą będą pracować zegarki Apple Watch. WatchOS 7 przynosi sporo nowości - przede wszystkim w zakresie personalizacji.

Apple umożliwi tym samym większe możliwości dostosowania systemu zegarków do swoich potrzeb, a także ułatwi dostęp do potrzebnych aplikacji. Firma zwiększyła również możliwości modyfikacji tarcz zegarków. Gotowe projekty można nawet zapisać i przesłać znajomemu przy użyciu komunikatora.

Najbardziej zadziwiającą nowością jest jednak tryb mycia rąk. Apple Watch samodzielnie rozpozna ruch i dźwięk przypominający mycie dłoni i dopilnuje, abyśmy nie zakończyli tej czynności wcześniej niż po upływie 20 sekund. Zegarek będzie również przypominał o częstszym myciu rąk, np. po powrocie z zakupów. Przygotuje również odpowiednie statystyki, które później będziemy mogli znaleźć w aplikacji Zdrowie lub na samym Apple Watchu.

embed

Źródło: Apple

Nie zabrakło również dodatkowych trybów ćwiczeń - m.in. tańca. Dodano również możliwość podglądania wskazówek dojazdu rowerem w mapach z poziomu Apple Watcha i wprowadzono funkcję tłumacza działającego z poziomu asystenta Siri. Niestety wśród wspieranych języków nie ma polskiego.

Apple prezentuje nowy watchOS 7Apple prezentuje nowy watchOS 7 fot. Apple

Do Apple Watcha trafiła też funkcja śledząca nasz sen. Będzie korzystać z danych zebranych przez wbudowane sensory i informacji z iPhone'a, aby dostarczyć jak najdokładniejsze statystyki dotyczące jego długości i jakości. Z poziomu aplikacji, jak i samego zegarka będzie można też obserwować trend dotyczący snu z ostatniego tygodnia.

WatchOS 7 trafi na smartwatche Apple na modele Series 3 i nowsze. Aby zainstalować nowy system konieczne będzie skorzystanie z iPhone'a z wydanym właśnie iOS 14. 

Więcej na temat nowości z konferencji WWDC 2020 można znaleźć w TYM miejscu.

Więcej o: