Duże zmiany dla miliarda użytkowników Google Photos. Nowa ikona, interfejs i widok mapy

Aplikacja Google Photos doczekała się właśnie gruntownego retuszu. Chodzi nie tylko o zmiany wizualne, ale i o kilka nowych funkcji, które mają usprawnić działanie usługi.
Zobacz wideo

Google Photos to jedna z najpopularniejszych usług firmy z Mountain View. Ze statystyk Google wynika, że każdego miesiąca z aplikacji korzysta ponad miliard użytkowników z całego świata. No dobrze, prawie całego, ponieważ usługa nie jest dostępna w Chinach (i raczej tak zostanie).

Z okazji piątych urodzin Google Photos, twórcy postanowili nieco odświeżyć aplikację. Pierwszą widoczną zmianą jest oczywiście nowe logo. Google nieco uprościł logotyp, który składa się teraz jedynie z czterech półkoli w czterech kolorach - żółtym, czerwonym, niebieskim i zielonym.

Google PhotosGoogle Photos Google Photos

Zmienia się również interfejs. Na dolnym pasku menu umieszczono trzy główne kategorie:

Zdjęcia - znajdziemy tu wszystkie nasze fotografie, nagrania wideo oraz sekcję Wspomnienia;

Wyszukiwarka - ma być jeszcze szybsza, wygodniejsza i bardziej precyzyjna;

Biblioteka - miejsce, w którym zarządzamy naszymi albumami;

Google PhotosGoogle Photos Google Photos

Zmiany w Google Photos. Pojawił się widok mapy

Najbardziej wyczekiwaną nowością jest jednak Map View, czyli widok mapy. Google otwarcie przyznaje, że wielu użytkowników apelowało do firmy o udostępnienie tej funkcji. W jej ramach aplikacja umieszcza nasze zdjęcia na interaktywnej mapie świata, korzystając z danych GPS.

Google rozbudował też funkcję Memories (Wspomnienia). Aplikacja znacznie częściej będzie nam przypominać o ulubionych fotografiach i nagraniach sprzed dwóch trzech czy pięciu lat. "Karuzela" ze wspomnieniami będzie cały czas widoczna w sekcji Zdjęcia.

Nowa wersja aplikacji Google Photos będzie udostępniana stopniowo. Niektórzy użytkownicy otrzymali już do niej dostęp, inni muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać jeszcze kilka dni.