Apple pracuje nad inteligentnymi okularami. Będą modularne. Jest nowy patent

Apple już od kilka lat pracuje na inteligentnymi okularami, które będą wykorzystywać rozszerzoną rzeczywistość. Teraz opatentowało konstrukcję Apple Glass. Okulary mają być modułowe, dzięki czemu będzie można wymieniać poszczególne elementy.
Zobacz wideo Nawet Apple się myli. Oto największe wpadki giganta

O tym, że Apple pracuje nad własnymi okularami, wiemy już od pewnego czasu. Oczywiście nie będą to zwyczajne okulary, ale zaawansowane technologicznie urządzenie elektroniczne. Sprzęt ma nazywać się Apple Glass i będzie czymś na kształt projektu stworzonego przez wielkiego konkurenta z Doliny Krzemowej - Google Glass.

Apple Glass mają mieć modułową budowę

O samych okularach Apple Glass wiemy już trochę, choć wciąż nieoficjalnie. Nowe urządzenie Apple ma umożliwić przede wszystkim korzystanie z technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR). Zapewne więc - podobnie jak, Google Glass - również i Apple Glass będą używać jakiegoś rodzaju wyświetlacza (być może wbudowanego w soczewkę) oraz kamery.

Okulary mają przede wszystkim łączyć się na bieżąco z iPhonem i to przy jego pomocy będą funkcjonowały. Teraz dowiadujemy się również, jak mogą wyglądać. Apple opatentowało bowiem konstrukcję okularów.

Apple Glass zobaczyć możemy na grafikach patentowych firmy. Konstrukcja widoczna na obrazkach przypomina zwyczajne okulary, nie wskazując na to, że mamy do czynienia z "inteligentnym" urządzeniem.

Co jednak najważniejsze, z patentu wynika, że okulary te będą miały modułową obudowę. Oznacza to, że ich użytkownicy będą mogli odłączać i wymieniać poszczególne elementy oprawek. A zapewne to właśnie w nich znajdzie się cała elektronika umożliwiająca działanie.

Patent - Apple GlassPatent - Apple Glass fot. wniosek patentowy Apple / www.patentlyapple.com

To tylko patent. Do Apple Glass daleka droga

Warto zaznaczyć jednak, że na razie mamy do czynienia wyłącznie z patentem. Jego przygotowanie nie oznacza, że Apple faktycznie zastosuje taką, a nie inną obudowę okularów. Być może zupełnie zmieni projekt, jeśli uzna taki ruch za właściwy. Co ciekawe, kilkanaście dni temu Apple opatentowało również automatyczne dopasowanie przybliżenia soczewek Apple Glass do wady wzroku użytkownika.

Do Apple Glass jeszcze zresztą daleka droga. Nieoficjalnie mówi się, że okulary zostaną zaprezentowane w 2022 roku, jednak nie jest to przesądzone. Apple zapewne będzie starało się dopracować każdy element sprzętu i nie będzie zapewne spieszyło się z premierą. Jak wynika z ostatnich doniesień, Apple Glass mają kosztować 499 dolarów.

Więcej o: