Poważna awaria sieci Play. Abonenci mają problemy z SMS-ami

Użytkownicy sieci Play masowo skarżą się na problemy z SMS-ami. Awaria rozpoczęły się w dzisiaj w godzinach przedpołudniowych i dotyczy całej Polski.

Jak wynika z danych zebranych przez downdetector.pl, użytkownicy Play w całej Polsce zgłaszają problemy z działaniem sieci. W ostatnich minutach znacząco wzrosła liczba doniesień o awarii, co może świadczyć, że jest ona poważniejsza. 

Zobacz wideo Surface Laptop 3 pod lupą. Testujemy nowy komputer Microsoftu

Poważna awaria sieci Play. Abonenci nie mogą wysyłać SMS-ów

Pierwsze doniesienia o problemach z funkcjonowaniem sieci pojawiły się we wtorek 21 lipca w godzinach porannych. Około godz. 11. rozpoczęła się fala zgłoszeń. Po godzinie liczba skarg wynosiła już 1600. Wszystko wskazuje na to, że będzie ich więcej, bo aktualnie obserwujemy ostrą tendencję wzrostową. Większość z nich (około 80 proc.) dotyczy problemów z wysyłanie i odbieraniem SMS-ów, niektórzy uskarżają się także na niepoprawne działanie mobilnego internetu. 

Awaria sieci PlayAwaria sieci Play downdetector.pl

Awaria sieci play. Gdzie są problemy? 

Awaria wydaje się być poważna, gdyż ma charakter ogólnokrajowy. Zgłoszenia najczęściej pochodzą z dużych miast, jak chociażby Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Łódź czy Trójmiasto. Mapa wskazuje jednak na to, że z problemami zmagać się muszą klienci sieci w całym kraju. 

Awaria sieci Play - mapa zgłoszeńAwaria sieci Play - mapa zgłoszeń downdetector.pl

Play na razie nie wystosowało komunikatu w sprawie awarii, więc nie wiem, czym spowodowany jest problem ani kiedy zostanie rozwiązany. Jeśli komunikat ze strony operatora pojawi się, materiał zostanie zaktualizowany. 

Więcej o: