Trwa poważna awaria poczty Gmail i dysku Google. Problemy z załączaniem plików i logowaniem

Od około godziny 7 trwa awaria poczty Gmail i dysku Google. Użytkownicy uskarżają się na dochodzenie wiadomości mailowych z opóźnieniami i problemy z załączeniem plików. Google pracuje nad usunięciem awarii.

Jak wynika z danych zebranych przez downdetector.com, użytkownicy poczty Gmail i dysku Google na całym świecie zgłaszają problemy z działaniem obu usług. Około godziny 8 liczba zgłoszeń zbliżyła się do 2000. 

Zobacz wideo Aplikacje Fleeceware

Trwa poważna awaria poczty Gmail 

Pierwsze doniesienia o problemach z funkcjonowaniem usług pojawiły się w czwartek 20 sierpnia we wczesnych godzinach porannych. Około godz. 7 rozpoczęła się fala zgłoszeń. Po godzinie liczba skarg wynosiła już prawie 2000. O godz. 11:25 liczba zgłoszeń spadła do około 115.

Większość z nich (około 69 proc.) dotyczy problemów z dodawaniem plików. W komentarzach użytkownicy uściślają, że choć mają możliwość wysyłania wiadomości mailowych, to nie mogą załączać do nich plików. W takich sytuacjach pojawia się komunikat o treści: "Ups, coś poszło nie tak. Możliwe, że ostatnie zmiany nie zostały zapisane". Dodatkowo część osób zaznacza, że maile dochodzą z opóźnieniem. Są także trudności z zalogowaniem się do usług. Z analogicznymi problemami zmagają się użytkownicy w Polsce. 

Google pracuje nad rozwiązaniem awarii. Jakie usługi nie działają?

Google od początku awarii na bieżąco informuje o postępach w pracach nad rozwiązaniem problemu. Niestety wciąż nie wiadomo, kiedy zostaną one zakończone. Zwiększa się za to liczba aplikacji, które nie działają poprawnie. Na razie wiemy, że poza problemami z działaniem poczty Gmail występują trudności w korzystaniu z następujących usług:  

  • Google Hangouts,
  • Dysk Google,
  • Google Chat,
  • Google Sites,
  • Google Keep,
  • Voice mail.
Więcej o: