Francuski telkom lliad kupuje 100 proc. akcji Play. Jest zgoda zarządu sieci

Sieć Play zostanie sprzedana francuskiej grupie telekomunikacyjnej Iliad. Oferta wykupu 100 proc. akcji Play pojawiła się w poniedziałek rano, a zarząd operatora zaakceptował warunki. "Play i Iliad mają wspólne DNA" - tłumaczy polska sieć.

Fioletowy operator już za kilka tygodni ma stać się własnością francuskiej firmy telekomunikacyjnej - Grupy Iliad. Biuro prasowe Play poinformowało w poniedziałek rano, że Francuzi złożyli ofertę przejęcia 100 proc. akcji spółki Play Communications SA (PCSA), który jest właścicielem operatora sieci.

Play sprzedany francuskiej firmie

Oferta zakupu akcji pojawiła się w poniedziałek rano. Iliad zadeklarował chęć nabycia polskiej sieci i zawarł wiążące porozumienie z dwoma głównymi udziałowcami PCSA. Jak donoszą Wirtualnemedia.pl, zaproponowana kwota to 39 zł za akcję, a więc o niespełna 9 zł więcej niż wynosiła średnia wycena z ostatnich 6 miesięcy.

Rada Dyrektorów PCSA jednogłośnie zagłosowała za przyjęciem oferty. Jedynym warunkiem sprzedaży Play będzie teraz uzyskanie zgody na przejęcie od Komisji Europejskiej.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione podobieństwa i korzyści, Zarząd Play pozytywnie podchodzi do oferty złożonej przez Iliad. Widzimy przed nami wiele ekscytujących wyzwań na polskim rynku, takich jak: rozwój technologii 5G, wdrożenie oferty sieci szerokopasmowej, rozwój usług chmurowych oraz zaproponowanie nowego podejścia do telewizji. Cieszymy się, że będziemy mogli podjąć te wyzwania z naszym nowym przyszłym udziałowcem

- powiedział Jean-Marc Harion, Prezes Zarządu Play w komunikacie sieci.

Po ogłoszeniu przyjęcia oferty od Iliad kurs PCSA skoczył z poziomu 28,10 zł za akcję w piątek wieczorem do 38,44 zł obecnie.

"Play i Iliad mają wspólne DNA"

Play podkreśla w komunikacie, że obie firmy telekomunikacyjne bardzo wiele łączy. To m.in. "nieszablonowe podejście do rynku telekomunikacyjnego", podobne wartości biznesowe lub historia - zarówno Play, jak i Iliad weszły na swoje rynki telekomunikacyjne jako ostatni, gdy te były już ustabilizowane.

Play i Iliad mają wiele wspólnego. Obie firmy weszły na ustabilizowane rynki telekomunikacji jako nowe podmioty kwestionując status quo, wprowadzając innowacyjne i proste oferty, które były w najlepszym interesie klientów. Dlatego też połączenie sił obu firm jest logicznym biznesowo ruchem. Po dokonaniu tej transakcji Play wkracza w nowy rozdział. Dokonania zespołu Play na rynku usług mobilnych są doskonałym fundamentem do dalszego rozwoju, w szczególności w segmencie stacjonarnych usług szerokopasmowych i ultra-szybkich usług szerokopasmowych, co do których Iliad wniesie swoje doświadczenie. Cieszymy się, że Iliad wkracza na polski rynek

- powiedział Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy Iliad w komunikacie.

Więcej o: