YouTube będzie weryfikował nasz wiek. Może poprosić o nasz dowód osobisty lub kartę płatniczą
YouTube od roku pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa swojego portalu. Związane jest to z coraz większą liczbą filmów przeznaczonych dla starszych widzów, które nie były poprawnie oznaczone. Rok temu Federalna Komisja Handlu (FTC) nałożyła na YouTube karę w wysokości 170 mln dolarów i wymusiła zmiany regulaminu. W wyniku tych sankcji YouTube zepchnął część odpowiedzialności na twórców, którzy mieli sami oznaczać swoje materiały jako przeznaczone dla dzieci poniżej 13. roku życia. Na filmach z tej kategorii nie można było też zarobić, gdyż wyłączono tam reklamy, a twórcy narażali się na kary, jeśli nie oznaczyli swojego wideo. YouTube na tym nie poprzestał i wdraża kolejne zmiany.
YouTube ulepsza algorytmy
Najważniejsze zmiany to dodanie oznaczenia, że wideo nie jest odpowiednie dla widzów poniżej 18. roku życia. Takich materiałów nie będą mogli obejrzeć niezalogowani użytkownicy oraz ci z wiekiem wpisanym w profilu poniżej tej granicy. Odtwarzanie ich nie będzie też możliwe w filmach osadzonych na innych portalach.
Ponadto firma ulepsza swoja algorytmy, które będą automatycznie oznaczały wideo jako odpowiednie dla danej grupy wiekowej. Teraz będą oznaczane w ten sposób także wideo dla osób pełnoletnich. YouTube uważa, że nowy system oznaczania nie wpłynie na zyski twórców.
Weryfikacja wieku na YouTube przez dowód osobisty lub kartę płatniczą
Jeszcze większe restrykcje pojawią się w Europie, gdzie w życie weszła dyrektywa Unii Europejskiej o audiowizualnych usługach medialnych. W związku z nią YouTube wprowadzi w następnych miesiącach zmiany dot. weryfikacji wieku. Portal będzie mógł poprosić obywateli UE o podanie danych z dowodu osobistego lub danych z karty płatniczej, by sprawdzić, czy dane profilu zgadzają się z rzeczywistą datą urodzenia. Podobne rozwiązanie stosuje Facebook, gdy podejrzewa, że posługujemy się fałszywymi danymi na portalu.
-
Małe spięcie na linii Kanada-USA. Poszło o kontrowersyjny rurociąg. Biden zadzwonił do Trudeau
-
Europa przedłuża restrykcje: wydłużone lockdowny, godzina policyjna, zawieszone nabożeństwa
-
Centra handlowe, siłownie i hotele otwarte od lutego? Minister podaje warunki. Decyzje lada dzień
-
Ujemne stopy procentowe w Polsce? Samcik: Możemy sobie zepsuć wartość pieniądza [STUDIO BIZNES]
-
Rządowy pełnomocnik ds. szczepień: Pfizer zmienił zasady gry. Mamy odpowiedź koncernu
- Szef RE chce, by koncerny wywiązały się z umów na dostawy szczepionek. Nie wykluczył kroków prawnych
- Plaga oszustw w internecie. Łatwo stracić pieniądze. Jak nie dać się nabrać na phishing?
- Peter Pomerantsev dla Gazeta.pl: Populiści manipulują wyznawcami jak guru sekty
- Krzysztof Kowalczyk z NBP: Banknot o nominale 1000 złotych może wejść do obiegu za pięć lat
- W trzecim kwartale oszuści ukradli blisko 18 mln zł z kont bankowych