Cyberpunk 2077 podczas finałów NBA. Nowy zwiastun gry CD Projekt z Keanu Reevesem [WIDEO]

Dzisiejszej nocy wyemitowano nowy zwiastun do Cyberpunk 2077. Reklamę gry pokazano podczas finałów NBA. W wideo pojawia się sam Keanu Reevesa, grający jedną z głównych ról w produkcji.

Cyberpunk 2077 to być może największa premiera na rynku gier w tym roku. Produkcja CD Projekt dwukrotnie była już przesuwana. Mimo kłopotów w studiu szefowie zapewniają, że tym razem produkt pojawi się zgodnie z zapowiedziami, tj. 19 listopada 2020 roku. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 coraz bliżej. Za co pokochamy nową grę CD Projektu?

Nowy zwiastun Cyberpunk 2077 wyemitowano podczas finałów NBA

Najnowszy zwiastun Cyberpunk 2077 światło dzienne ujrzał podczas pierwszego meczu finałów NBA, w których wystąpiły drużyny Los Angeles Lakers oraz Miami Heat. Wideo trwa 30 sekund. Reklamy podczas finałów krajowych lig w USA należą do najdroższych na świecie. W 2018 roku spot kosztował 750 tys. dolarów. To jednak tylko ułamek tego, ile trzeba zapłacić za reklamę podczas finałów NFL, rozgrywek futbolu amerykańskiego. Koszt 30-sekundowego spotu na Superbowl sięgnął w tym roku 5,6 mln dolarów.

Nowe wideo ma wartką akcję, są dynamiczne pościgi i strzelaniny. Narratorem jest Keanu Reeves, który odgrywa w Cyberpunk 2077 rolę Johnego Silverhanda, najlepszego przyjaciela protagonisty. Całość okraszono utworem "bad guy" Billie Eilish.

 

Crunch w CD Projekt

Wspomniane na początku problemy CD Projekt, zmusiły firmę do crunchu. W branży gier to określenie obowiązkowych nadgodzin w pracy. Deweloperzy CD Projekt przez następne sześć tygodni będą musieli pracować sześć dni w tygodniu, by ukończyć grę na czas. Za nadgodziny dostaną wynagrodzenie zgodnie z polskim prawem, co nie zawsze jest oczywistością w innych studiach gier. Cyberpunk 2077 został wysłany już do certyfikacji, gra w zasadzie jest więc już ukończona, a czas pracy w tygodniu wydłużono, by wyeliminować błędy na "ostatniej prostej".

Więcej o: