Polska gra Outriders z nową datą premiery. "Potrzebujemy więcej czasu". Darmowe ulepszenia dla graczy

Outriders, gra stworzona przez polskie niezależne polskie studio People Can Fly oraz japońskiego giganta rynku Square Enix ostatecznie nie zadebiutuje w tym roku. Nowa data premiery została już oficjalnie potwierdzona. Gracze i tak mają się z czego cieszyć.

Japoński producent Square Enix wraz z polskim niezależnym deweloperem People Can Fly ogłosili nową datę premiery gry Outriders. Gra stworzona przez polskie studio zostanie udostępniona graczom 2 lutego 2021. Pierwotne plany wydawcy uległy więc przesunięciu, jednak gracze i tak mają powody do radości.

Tytuł będzie bowiem dostępny również na nowe platformy. Kupić będą go więc mogli właściciele konsol takich jak PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One oraz tradycyjnych komputerów. Później, bo w roku 2021, gra trafi też na platformę Google Stadia. Firma zastrzega, że by ulepszyć płytową wersję gry Outriders na PS4, gracze będą musieli posiadać konsolę PS5 z napędem płytowym. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 coraz bliżej. Za co pokochamy nową grę CD Projektu?

Premiera Out Gracze otrzymają darmowe ulepszenia

- Z przyjemnością informujemy, że gra Outriders zaoferuje pełne wsparcie dla rozgrywki międzyplatformowej oraz darmowe ulepszenia gry do następnej generacji konsol. Największą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nawet jeśli nie jesteście jeszcze przekonani do zakupu PS5 lub XSX, nie musicie się niczym martwić, bo wychodzimy wam naprzeciw - wyjaśnia Jon Brooke, współkierownik Square Enix External Studios. - Jeśli kupicie wersję Outridersna obecną generację konsol, zapewnimy wam darmowe ulepszenie - zapewnia.

 

Premiera strzelanki z elementami RPG była pierwotnie planowana na lato tego roku. Następnie premierę przesunięto na okres przedświąteczny, by ostatecznie przenieść ją na przyszły rok.

Akcja zostanie Outriders osadzona na planecie Enoch w odległej przeszłości, na której będziemy próbowali przetrwać jako jedna z czterech różniących się zdolnościami postaci (Piromanta, Niszczyciel, Manipulant i Technomanta). Według producenta kampania fabularna wystarczy na około 25-30 godzin rozgrywki, którą będzie można wydłużyć poprzez wykonywanie rozbudowanych zadań i aktywności pobocznych. Outriders pojawi się na PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PS5 i Xbox Series X i S w pełnej polskiej wersji językowej. Gra będzie dostępna także na platformie Google Stadia. Kilkadziesiąt godzin rozrywki ma zapewnić ciekawa fabuła i możliwość wykonywania wielu misji.

People Can Fly ma na swoim koncie tytuły takie jak "Painkiller", "Bulletstorm" i "Gears of War". Wcześniej było znane pod nazwą Epic Games Poland.

Więcej o: