Cyberpunk 2077 najlepiej sprzedającą się grą na Steam. Wynik osiągnięty trzy tygodnie przed premierą

Cyberpunk 2077 premierę ma za trzy tygodnie. Już teraz jednak gra wskoczyła na pierwsze miejsce sprzedaży Steam. Analitycy przewidują, że gra sprzeda się w ponad 20 mln egzemplarzy.

Po wielu zawirowaniach i zakrętach Cyberpunk 2077 już niedługo trafi do graczy. Premierę dwukrotnie przekładano, z kwietnia na październik, a potem na listopad. Mimo tego CD Projekt i tak musiał wydłużyć tydzień pracy do sześciu dni, by wyrobić się na premierę. Wiadomo jednak, że polskie studio dotrzyma terminu i 19 listopada będzie można zagrać w ich najnowszą produkcję.  

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 coraz bliżej. Za co pokochamy nową grę CD Projektu?

Cyberpunk 2077 na pierwszym miejscu listy sprzedaży Steam

Po sukcesie Wiedźmina 3 CD Projekt dołączył do globalnych potęg pokroju Rockstar czy Ubisoft. Firma dostała ogromny kredyt zaufania, o czym świadczy oczekiwanie graczy na Cyberpunk 2077. Od wielu miesięcy gra znajduje się na szczycie Global Top Wishlist platformy Steam, donosi strefainwestorow.pl. CD Projekt już w czerwcu informował, że liczba zamówień przedpremierowych przekroczyła 1,5 mln kopii. Wiedźmin 3 wynik ten osiągnął dopiero w dniu premiery. 

Liczba ta cały czas rośnie. Trzy tygodnie przed premierą Cyberpunk 2077 trafił na pierwsze miejsce listy globalnych bestsellerów Steam. To tym bardziej imponujące dokonanie, gdyż gra jest sprzedawana bez żadnej zniżki (w przypadku Wiedźmina 3 preorder był tańszy o 20 proc.). Wszystko wskazuje na to, że nowa gra CD Projekt będzie jednym z największych hitów sprzedażowych wszechczasów. 

Cyberpunk 2077 sprzeda się w ponad dziesiątkach milionów kopii

PAP Biznes spytał analityków biur maklerskich, jak może sprzedać się Cyberpunk 2077. Eksperci porównują premierę gry do hitów Rockstara, tj. Red Dead Redemption 2 oraz GTA V. Szacuje się, że do końca roku sprzeda się nawet 20 mln kopii gry, a w przyszłym roku nawet kolejne 14 mln. Analitycy średnio ocenili, że rok po premierze, grę może kupić 27-35,3 mln osób. W okresie do pięciu lat po debiucie Cyberpunk 2077 miałby zostać sprzedany w 50-100 mln kopii (średnia analityków wyniosła 74,5 mln).

Więcej o: