Koniec Adobe Flash Player. Firma zaleca usunięcie oprogramowania. Jak to zrobić?

Adobe Flash Player nie będzie już wspieranym oprogramowaniem. Firma niedługo zablokuje także wszystkie treści uruchamiane dzięki wtyczce. Zalecane jest odinstalowanie Adobe Flash Playera. Jak to zrobić?

Adobe Flash Player był swojego czasu jedną z najważniejszych wtyczek do przeglądarek internetowych. Umożliwiał uruchamianie w nich najróżniejszych multimediów, jak wideo, odtwarzacze muzyki czy gry on-line. Jego era zaczęła jednak się kończyć, gdy pojawił się standard HTML5, lepiej dopasowany do współczesnych potrzeb użytkowników internetu oraz programistów. 

Zobacz wideo Chcesz zacząć przygodę z programowaniem? Te aplikacje mogą być pomocne

Adobe Flash Player nie jest już rozwijany

Adobe zapowiadało już w 2017 roku, że porzuci Flash Playera z początkiem 2021 roku. Firma nie wspiera już wtyczki, co oznacza, że nie będzie dostawała kolejnych aktualizacji, także tych związanych z bezpieczeństwem. To jednak nie wszystko, ponieważ od 12 stycznia Adobe zablokuje całą zawartość, do której uruchomienia używany był Flash Player. 

BieganieKoniec Endomondo. Popularna aplikacja treningowa znika z rynku za kilka dni

W związku z tym firma zdecydowanie zaleca, by Adobe Flash Player odinstalować ze swoich przeglądarek. 

Jak odinstalować Adobe Flash Player?

Użytkownicy Windowsa nie muszą się tym martwić, ponieważ Microsoft przygotowuje aktualizacje, która wyłączy Adobe Flash Player. Jeśli więc posiadacie ten system operacyjny, wystarczy, że poczekacie i zgodzicie się na instalację łatki do systemu. 

Aplikacja AmphetamineApple nakazało zmienić nazwę aplikacji Amphetamine, ale decyzję zmieniono

W przypadku uzytkowników macOS, systemu Apple, trzeba jednak wykonać tę operację ręcznie. Żeby to zrobić, należy wejść do preferencji systemowych, gdzie znajdziecie zakładkę "Flash Player". Wybieramy opcję "zaawansowane",  a następnie klikamy w "wycofaj autoryzację komputera". Gdy już to zrobiliśmy należy wpisać w wyszukiwarce komputera "Adobe Flash Player Install Manager", uruchomić plik i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. 

Więcej o: