Koniec Endomondo. Popularna aplikacja treningowa znika z rynku za kilka dni

Popularna aplikacja treningowa Endomondo przestanie istnieć 31 grudnia 2020 roku. Informujemy, co trzeba zrobić, aby nie stracić danych.

Endomondo to aplikacja wykorzystywana przez osoby ćwiczące fizycznie. Pozwala ona na rejestrację treningów oraz aktywności fizycznych, jak spacer, bieganie czy jazda na rowerze. W aplikacji pojawiają się informacje nie tylko o pokonanym dystansie, ale także tempie czy spalonych kaloriach. Endomondo zostało założone w 2007 roku w Danii, a lutym 2015 roku zostało kupione przez producenta odzieży sportowej Under Armour za 85 milionów dolarów.

Zobacz wideo Chcesz dbać o kondycję nie wychodząc z domu? Kilka aplikacji, które w tym pomogą

Endomondo kończy działalność 31 grudnia 2020 roku

Under Armour poinformował, że Endomondo kończy działalność 31 grudnia 2020 roku. Wraz z końcem roku aplikacja zostanie usunięta ze sklepów internetowych, nie będzie także możliwości, aby ją aktualizować. Zapisane dane będą zaś dostępne tylko do 1 kwietnia 2021 roku. Jednym z powodów decyzji jest zachęcenie do korzystania z rozwijanej od kilku miesięcy przez Under Armour aplikacji MapMyRun.

Aplikacja jest dostępna do pobrania zarówno na iOS, jak i Androida. Przez trzy miesiące można korzystać z niej korzystać za darmo. Miesięczna subskrypcja kosztować będzie 5,99 dol. Dane z Endomondo będzie można pobrać bez konieczności ręcznego przenoszenia ich do proponowanej aplikacji. Poza MapMyRun istnieje wiele innych opcji aplikacji, które mogą zastąpić Endomondo, jak chociażby Google Fit czy Garmin Connect.

Koniec Endomondo. Jak przenieść swoje dane do innej aplikacji? 

Endomondo informuje, że dane będzie można wyeksportować i przenieść do innej aplikacji. Aby to zrobić, należy wejść w zakładkę ustawienia i pobrać archiwum z danymi. Na stronie Endomondo znajduje się poradnik, w którym wytłumaczono, jak to zrobić krok po kroku. Użytkownicy aplikacji nie będą mogli przenieść m.in. swoich rekordów, planów treningowych, celów czy listy znajomych oraz komentarzy.

Więcej o: