Te głośniki doceniają profesjonaliści. Oto modele, które dostaniesz w popularnych sklepach

Głośniki to bardzo ważny element każdego systemu audio. Na jakie zdecydować się, aby uzyskać czysty dźwięk najwyższej jakości? Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? Podpowiadamy.

Jak wybrać głośniki? Ciekawe modele

Głośniki to ogniwo, które w systemie audio jest bodaj najważniejsze. Od nich zależy to, jaki będzie odbiór dźwięku, dlatego tak ważny jest odpowiedni ich dobór. Poniżej przedstawiamy wybór najciekawszych modeli bezprzewodowych, które docenili użytkownicy:

  • JBL Charge 4 (cena ok. 529 zł) - przenośny głośnik z Bluetooth, wyposażony jest w przetwornik i dwa basowe radiatory JBL, akumulator zapewnia do 20 godzin odtwarzania, głośnik posiada  wyjście USB do szybkiego ładowania urządzeń, np. smartfona; ma wzmocnioną konstrukcję, wodoodporną obudowę IPX7;
  • Ultimate Ears Wonderboom (cena ok. 249 zł) - przenośny głośnik Bluetooth; 10 godzin odtwarzania i w pełni wodoodporna konstrukcja; zasięg do 30m; możliwość sparowania dwóch głośników;
  • Denon Envaya Pocket DSB-50BT (cena ok. 349 zł) - przenośny głośnik klasy premium; wodoszczelność w standardzie IP67 i odporność na kurz; wbudowany mikrofon umożliwia wykorzystanie głośnika jako zestawu głośnomówiącego, czas pracy na akumulatorze wynosi około 10 h;
  • Creative Muvo Play (cena ok. 139 zł) - przenośny głośnik Bluetooth z certyfikatem wodoszczelności IPX7; posiada podwójne mikromembrany i podwójne membrany basowe MUVO Play; dwa głośniki mogą stworzyć system stereo; czas pracy na baterii to około 10 h;
  • Sony SRS-XB22 (cena ok. 349 zł) - głośnik bezprzewodowy wyposażony w system Extra Bass, tryb Live Sound, funkcję Party Booster, Bluetooth 4.2, zasięg 10 m, około 12 h działania na akumulatorze.

Głośniki Bose: czym się wyróżniają?

Głośniki Bose to jedne z najlepszych produktów w swoim segmencie. Za ich produkcję odpowiada amerykańskie przedsiębiorstwo, które z powodzeniem od ponad 50 lat wprowadza na rynek nowe, innowacyjne sprzęty audio. W ofercie znajdziemy różnego typu głośniki: domowe, komputerowe, samochodowe, soundbar, kinowe czy bezprzewodowe. Fani słuchania muzyki mogą także zaopatrzyć się w słuchawki tej marki - tu także oferta jest bardzo bogata - od tradycyjnych słuchawek nausznych, poprzez bezprzewodowe, sportowe itd. A oto najciekawsze produkty marki:

  • Bose Companion 20 (około 1199,00 zł)

System głośników multimedialnych do komputera. Charakteryzuje je elegancka, zwarta konstrukcja, która eliminuje konieczność korzystania z modułu basowego. Technologia TrueSpace zapewnia bogaty, naturalny dźwięk. Pad sterujący pozwala bez trudu dostosowywać głośność czy podłączać słuchawki.

  • Bose Soundlink Revolve (około 689,00 zł)

Przenośny głośnik Bluetooth, który zapewnia wielokierunkowy dźwięk. Przetwornik o wysokiej wydajności zapewnia pełnozakresowy dźwięk. Wodoodporna konstrukcja głośnika i zderzaki zabezpieczające przed wstrząsami. Akumulator litowo-jonowy pozwala na 12 godzin odtwarzania. Łączność bezprzewodowa. 

  • Bose Home Speaker 500 (1479,00 zł)

Intuicyjna aplikacja Bose Music umożliwia zarządzanie wszystkimi funkcjami głośnika. System pozwala na skonfigurowanie sześciu różnych ustawień zaprogramowanych: listy odtwarzania, internetowe stacje radiowe i wiele innych opcji. Oprócz funkcjonalności głośnik wyróżnia się eleganckim wyglądem. 

  • Bose S1 Pro (około 2199,00 zł)

System S1 Pro opracowany został z myślą o muzykach, DJ-ach i zastosowaniach nagłośnieniowych. Posiada wzmacniacz i łączność Bluetooth, dlatego sprawdzi się w każdym miejscu. Ma lekką i wytrzymałą obudowę z wbudowanym uchwytem. Posiada opcjonalny akumulator litowo-jonowy, który umożliwi pracę urządzenia przez wiele godzin.

Zobacz wideo Spotify, YouTube Music, Tidal czy Apple Music? Porównujemy najpopularniejsze aplikacje muzyczne

Zobacz też: Głośniki bluetooth do 150 zł - wybieramy najciekawsze modele. Przegląd

Więcej o: