Ever Given utknął również w grze Microsoft Flight Simulator. Powstała specjalna modyfikacja

Słynny już na cały świat statek Ever Given utknął również w grze Microsoft Flight Simulator. Jednostkę można zobaczyć wybierając się na wycieczkę nad Kanał Sueski jednym z samolotów. Wszystko za sprawą internetowej modyfikacji.
Zobacz wideo Xbox Series X po czterech miesiącach. Czy Microsoft dał radę?

Gigantyczny kontenerowiec Ever Given nie schodzi z nagłówków prasowych od kilku dni. Na początku minionego tygodnia zablokował Kanał Sueski zupełnie wstrzymując ruch pomiędzy Morzem Śródziemnym i Czerwonym.

Ever Given na mieliźnie również w Microsoft Flight Simulator

O jednostce stało się na tyle głośno, że w weekend pojawiła się również w najnowszej odsłonie gry komputerowej Microsoft Flight Simulator. To niezwykle zaawansowany symulator lotu, który pozwala zasiąść za sterami wielu statków powietrznych, a przy okazji podziwiać realistyczne obrazy Ziemi bazujące na zdjęciach satelitarnych.

Jednostka Ever Given pojawiła się w symulatorze stojąc w poprzek południowej części Kanału Sueskiego (tak, jak było w rzeczywistości). W tle słychać też komentarz pilota tłumaczącego, że to właśnie tą drogą przepływa większość statków handlowych i towarowych, ale teraz "mają tam duży problem".

Statek można zobaczyć m.in. na nagraniu, które pojawiło się m.in. na TikToku. Na Twitterze udostępnił je Mat Velloso, doradca techniczny obecnego szefa Microsoftu:

Ever Given pojawił się w Microsoft Flight Simulator za sprawą modyfikacji, którą stworzył zapewne jeden z fanów produkcji. Pomimo, że mod został stworzony raczej dla żartu (także internet aż wrze od memów związanych z blokadą kanału), statek wygląda bardzo realistycznie, co pokazuje, że zarówno gra, jak i modyfikacja zostały stworzone z dużą starannością.

Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby statek pojawił się w produkcji również za sprawą aktualizacji wydanej przez dewelopera. Widoczny jest przecież świetnie na zdjęcia satelitarnych, na których gra bazuje. Na razie jednak gracze mogą jedynie próbować znaleźć gigantyczny kontenerowiec, instalując amatorską modyfikację.

Statek został już uwolniony

Statek Ever Given osiadł na mieliźnie 23 marca kompletnie blokując Kanał Sueski. Próby uwolnienia - jednej z największych na świecie - jednostki trwały niemal tydzień i ostatecznie zakończyły się powodzeniem. W poniedziałek nad ranem kontenerowiec został zepchnięty z mielizny, a o sukcesie poinformowała na Twitterze morska agencja transportowa Inchcape Shipping.

Szybkie uwolnienie jednostki było niezwykle istotne, bo przez Kanał Sueski przewożone są każdego dnia towary o wartości 9,6 mld dolarów stanowiące nawet 12 proc. światowego handlu. Jak wynika z informacji niemieckiego ubezpieczyciela Allianz, przez zator międzynarodowy handel mógł stracić od 6 do 10 mld w ciągu tygodnia.

Więcej o: