Składany smartfon od Apple jednak powstanie. Ale trochę na niego poczekamy

Wiele wskazuje na to, że Apple pracuje obecnie nad składanym iPhonem. Zdaniem analityka firmy, taki produkt mógłby ukazać się na rynku już w 2023 roku. Amerykańskie przedsiębiorstwo już szacuje możliwą sprzedaż składaka z logo nadgryzionego jabłka.
Zobacz wideo Świetny smartfon, który kiepsko się sprzedaje. iPhone 12 mini jest pełen paradoksów [TOPtech]

Składane smartfony jeszcze kilka lat temu wydawały nam się pomysłem rodem z filmów science fiction, jednak dziś takie urządzenia są już normalnie dostępne na rynku (oczywiście pomijając ich bardzo wysokie ceny). Wiele wskazuje też na to, że do grona producentów "składaków" w najbliższym czasie będą dołączać kolejne firmy, a jedną z nich jest Apple.

Apple przygotowuje własnego składanego smartfona

Plotki na temat składanego iPhone'a krążą zresztą już po sieci od pewnego czasu. Plany amerykańskiego producenta zdradzają m.in. liczne wnioski patentowe, a także ostatnie informacje na temat testów wytrzymałościowych dwóch prototypów w fabryce firmy Foxconn w Shenzhen w Chinach.

Teraz, jak donosi serwis MacRumors, mamy kolejną przesłankę za tym, że składany iPhone za pewien czas powinien znaleźć się w ofercie Apple. Zdaniem Ming-Chi Kuo, a więc zazwyczaj niezawodnego w swych prognozach analityka Apple, składany telefon z jabłkiem na obudowie powinien zostać zaprezentowany w 2023 roku. Termin ten wydaje się dość realny, bo Apple zazwyczaj raczej nie spieszy się z wprowadzaniem rynkowych nowości do swoich produktów i zazwyczaj czeka aż "przetestują" je konkurenci.

Pierwszy składany iPhone ma zostać wyposażony w elastyczny ekran OLED o przekątnej około 8 cali i rozdzielczości QHD+, który zostanie zakupiony najpewniej od Samsunga. Pozostała część specyfikacji nie jest znana, jednak - jak można się domyślić - będzie topowa.

Wciąż nie jest jasne jednak, w jaki sposób będzie składał się smartfon od Apple. Wiadomo jedynie, że Amerykanie planują zastosowanie tu technologii, która pozwoli na składanie wyświetlacza nie w jednym, ale w dwóch miejscach. Szczegółów jednak nie znamy.

Kuo twierdzi, że Apple stanie się jednym z największych graczy w kategorii składanych smartfonów. Dodaje, że w samym 2023 roku producent powinien sprzedaż ok. 15-20 mln egzemplarzy telefonu na świecie. Co zaskakujące, zdaniem Kuo prace nad składanym smartfonem oficjalnie jeszcze się nie rozpoczęły.

Więcej o: