PS5 z nowymi kontrolerami DualSense. Czekamy na konsolę w kolorze czarnym

Sony zaprezentowało kontrolery DualSense w dwóch nowych kolorach - Nocna Czerń oraz Kosmiczna Czerwień. Niewykluczone, że to pierwszy zwiastun nowej wersji kolorystycznej samej konsoli PlayStation 5.

Czarno biała-kolorystyka PlayStation 5 nie przypadła do gustu wszystkim graczy. Już od czasów PS2 Sony przyzwyczaiło nas bowiem do tego, że dominującą barwą w designie konsoli PlayStation jest czerń. Rozczarowanie nowym wariantem kolorystycznym było tak duże, że niektóre firmy zaczęły sprzedawać zamienniki paneli bocznych PS5 w kolorze jednolitej czerni.

Zobacz wideo Najlepszy Surface w historii? Testujemy najnowszy laptop Microsoftu [TOPtech]

Wielu graczy wciąż po cichu liczy, że czarne PlayStation 5 w ofercie Sony w końcu jednak się pojawi. A teraz dostali do swoich rąk dodatkowy argument. Sony zaprezentowało bowiem właśnie dwa nowe kontrolery PlayStation w kolorach Nocna Czerń oraz Kosmiczna Czerwień.

Nocna Czerń to dwa odcienie czerni z jasnoszarymi detalami, które odzwierciedlają sposób, w jaki postrzegana jest przestrzeń kosmiczna na tle nocnego nieba, z kolei Kosmiczna Czerwień oferuje czarno-czerwony design inspirowany unikalnymi, żywymi odcieniami czerwieni występującymi w kosmosie

- czytamy w oficjalnym komunikacie Sony.

Jest bardziej niż prawdopodobne, że dwa nowe kontrolery DualSense to pierwszy zwiastun nadejścia nowego wariantu kolorystycznego samej konsoli, a być może nawet dwóch nowych wariantów.

Sony poinformowało, że nowe pady trafią do sprzedaży w czerwcu, choć dokładne data premiery nie jest jeszcze znana. Urządzenia będą również dostępne na polskim rynku.

 

DualSense to mała rewolucja

DualSense w znacząc sposób różni się od DualShocka 4 - i mam tu na myśli nie tylko stronę wizualną. Nowy pad świetnie leży w dłoniach. Jest wygodny i ergonomiczny. Pokryto go też wygodnym w dotyku tworzywem.

Nowością jest wbudowany mikrofon. Nie musimy już sięgać po zestaw słuchawkowy za każdym razem, gdy chcemy porozmawiać ze znajomymi. Jeśli zależy nam na prywatności, to mikrofon możemy oczywiście wyłączyć, wciskając guzik, który znajduje się pod przyciskiem PS.

Inną nowością, którą Sony chwaliło się już przed premierą PS5, jest technologia haptycznych wibracji. Jak sprawdza się to w praktyce? Znakomicie. Kontroler "zachowuje się" inaczej, gdy poruszamy się po różnych nawierzchniach.

Kolejna ciekawostka to adaptacyjne triggery, które w zależności od sytuacji wymagają one od nas innej siły nacisku. Przykładowo, triggery mogą się zablokować w momencie, gdy w naszej broni zabraknie amunicji lub zostanie ona uszkodzona.

Więcej o: