GTA 5 na PlayStation 5 i Xbox Series X już w listopadzie. Na szóstą część jeszcze sobie poczekamy

Studio Rockstar Games ogłosiło, że wersja Grand Thef Auto 5 na konsole nowej generacji trafi do sklepów już 11 listpada br. Producent obiecuje wizualne i techniczne usprawnienia.

Od premiery GTA 5 minęło 8 lat. Gra studia Rockstar zadebiutowała w 2013 r. na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Rok później pojawiła się jej ulepszona wersja dla PS4 i Xbox One. Kolejne lata mijały, a tytuł wciąż nie schodził z listy najlepiej sprzedających się gier. Z tego powodu producent zdecydował się na wydanie kolejnego remastera - tym razem dla PlayStation 5 i Xboksa Series X.

Zobacz wideo Wielkie premiery wciąż przed nami. Oto gry, dla których warto kupić nową konsolę [TOPtech]

Rockstar zdradził właśnie, że wersja gry dla konsol nowej generacji trafi do sklepów 11 listopada 2021 roku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, next-genowe GTA 5 zaoferuje nam "szereg ulepszeń technicznych, wizualnych i wydajnościowych, aby lepiej wykorzystać potencjał nowych konsol, dzięki czemu gra będzie jeszcze piękniejsza i jeszcze bardziej responsywna, niż kiedykolwiek wcześniej".

Twórcy zapowiedzieli również, że w drugiej połowie roku pojawi się nowa wersja GTA Online, która z trybu sieciowego dla przerodzi się w samodzielną grę. Tytuł będzie dostępny na obydwu konsolach, jednak właściciele PS5 przez pierwsze trzy miesiące będą mogli zagrać w GTA Online za darmo.

 

Co z premierą GTA 6? Poczekamy jeszcze dobrych kilka lat

Gigantyczny sukces Grand Theft Auto 5 jest też na swój sposób przekleństwem dla całej serii. Gracze od lat wyczekują wieści na temat kolejnej odsłony GTA. Tymczasem Rockstar konsekwentnie milczy. Nie doczekaliśmy się wciąż nawet krótkiej zapowiedzi tej produkcji.

Na początku maja w mediach pojawiły się informacje, jakoby Rockstar dał zespołowi odpowiedzialnemu za GTA 6 "zapas czasu" i wyznaczył premierę gry na końcówkę 2023 r. Ta data wydaje się realistyczna, zważywszy, że od premiery ostatniej gry studia (Red Dead Redemption) minęło już 2,5 roku.

Więcej o: