Techland ujawnił datę premiery Dying Light 2. Gra Polaków zapowiada się znakomicie

Długo wyczekiwana gra wrocławskiego studia Techland trafi na sklepowe półki jeszcze w tym roku. Podczas prezentacji Polacy pokazali również obszerne fragmenty rozgrywki.

Dying Light 2 to bezpośrednia kontynuacja pierwszoosobowej gry akcji z 2015 roku, w której trafiamy do postapokaliptycznego świata opanowanego przez hordy zombie. Akcje sequela rozgrywa się 15 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Tym razem jej miejscem jest miasto "The City". W grze wcielamy się w postać Aidena Caldwella, który próbuje odkryć swoją tożsamość.

Zobacz wideo PlayStation 5 po czterech miesiącach. Świetna konsola, którą wciąż trudno kupić [TOPtech]

Początkowo premiera Dying Light 2 miała odbyć się wiosną 2020 roku. Twórcy zdecydowali się jednak ją opóźnić, nie podając wówczas nowej daty. Teraz wiemy już, że produkcja Techlandu trafi na sklepowe półki 7 grudnia 2021 r., czyli już za kilka miesięcy.

 

Dying Light 2. Techland pokazał obszerne fragmenty rozgrywki

Podczas prezentacji, która miała miejsce w czwartek, Techland ujawnił też szereg nowych informacji na temat swojej gry. Wiemy już, że miasto, do którego trafi Aiden Caldwell, zostało opanowane przez trzy rywalizujące ze sobą frakcje - Survivors, Peacekeepers i Renegades. Z każdą z tych grup będziemy mogli współpracować lub też walczyć. Twórcy podkreślają, że w zależności od dokonanych przez gracza wyborów, sytuacja polityczna w "The City" będzie się dynamicznie zmieniać.

Frakcje rządzą miastem w dzień, jednak w nocy metropolia zostaje opanowana przez hordy zombie. Tu przyda nam się nie tylko arsenał wymyślnych broni, ale również umiejętności parkouru, dzięki którym będziemy mogli przemieszczać się między poszczególnymi lokacjami w niezwykle widowiskowy sposób. System ten doczekał się sporej ilości ulepszeń względem części pierwszej.

Dying Light 2Dying Light 2 Techland

Dying Light 2. Techland ruszył z przedsprzedażą

W czwartek Techland ruszył również ze zbieraniem preorderów na grę. Dying Light 2 trafi na konsole PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X, a także na pecety. Gracze dostali możliwość wyboru jednej z trzech edycji: Standardowa, Deluxe oraz Kolekcjonerska. Ceny poszczególnych edycji różnią się w zależności od wybranej platformy. Za "kolekcjonerkę" przyjdzie na jednak zapłacić 1 099 złotych.

Więcej o: